Trwa ładowanie...

Radio Maryja broni krzyża na Giewoncie. "Niech ktoś spróbuje podnieść rękę"

Komentator Radia Maryja w ostrych słowach potępił pojawiające się pomysły zdemontowania krzyża na Giewoncie. - Wszelka walka z krzyżem napotka w sposób oczywisty na zdecydowany opór społeczeństwa - skomentował etyk ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Radio Maryja broni krzyża na Giewoncie. "Niech ktoś spróbuje podnieść rękę"Źródło: East News, fot: Pawel Murzyn
d2lw0to
d2lw0to

Rozmówca Radia Maryja podkreślił, że liczy na opór tatrzańskich górali. - Jeżeli ktoś chce się przekonać, jaka będzie siła tego oporu, zwłaszcza ze strony górali, to niech próbuje podnieść rękę na krzyż - powiedział ks. Bortkiewicz.

Po tragicznej burzy w Tatrach niemal natychmiast pojawiły się pomysły likwidacji krzyża na Giewoncie. Piorun uderzył właśnie w konstrukcję krzyża, a wyładowanie przeszło po łańcuchach na szlaku w kopule szczytowej. W efekcie rażonych zostało wielu turystów stojących w kolejce. W burzy śmierć poniosły dwie kobiety i dwoje dzieci. Do szpitali w Małopolsce trafiło 157 osób.

Przy tej okazji dziennik "Fakt" napisał w internecie o "zabójczym krzyżu" na Giewoncie. Z kolei publicysta prof. Jan Hartman napisał na Twitterze: "Krzyż nadal zabija! Usunąć z Giewontu".

d2lw0to

- Traktowanie całej tragedii jako pretekstu do obalenia krzyża z Giewontu świadczy o tym, jak nasza rzeczywistość ulega ideologizacji - ocenił prof. Paweł Bortkiewicz. Radio podsumowuje, że pomysły na usunięcie krzyża to prymitywne głosy lewaków.

- To jest kolejny przykład tego, w jakim stopniu my jako społeczeństwo, jako pewne elity życia społecznego i politycznego odchodzimy od realiów, a przechodzimy na stronę ideologizacji. Na szczęście równolegle z tymi bardzo prymitywnymi głosami pojawiły się głosy rozsądku, a jednocześnie głosy przestrogi, które mówią o tym, że wszelka walka z krzyżem napotka w sposób oczywisty na zdecydowany opór społeczeństwa - zaznaczył komentator katolickiej rozgłośni.

Przypomnijmy, że od pomysłu zdemontowania krzyża na Giewoncie szybko odcięli się ratownicy TOPR. Naczelnik służby, Jan Krzysztof stwierdził, że nie jest to sprawa do rozważania przez służby ratunkowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lw0to
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lw0to
Więcej tematów