Trwa ładowanie...

Przypadkowi bohaterowie: uratowali z pożaru kobietę

Dwóch nastolatków z Radomia, którzy wydostali z płonącego domu kobietę, otrzymało podziękowania i symboliczne upominki od wojewody mazowieckiego i mazowieckiego komendanta straży pożarnej.

Przypadkowi bohaterowie: uratowali z pożaru kobietęŹródło: PAP
d2ydumj
d2ydumj

Filip Lepiarz i Michał Sikora to uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywieniowej w Radomiu. Chłopcy, przechodząc obok jednego z domów na radomskim osiedlu Wośniki, zauważyli wydobywający się z niego dym. Zdecydowali się wejść do środka, mimo zagrożenia. Znaleźli nieprzytomną i poparzoną kobietę. Wynieśli ją na zewnątrz i przekazali przybyłym niedługo potem służbom ratowniczym.

Chłopcy podkreślają, że podczas akcji ratowniczej nie czuli strachu. - Działaliśmy pod wpływem adrenaliny. Wiedzieliśmy, że w środku może znajdować się ktoś, to potrzebuje pomocy - mówili uczniowie.

Wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek stwierdził, że bardzo ważne jest ukazywanie właściwych postaw ludzi, którzy odpowiednio zareagowali w sytuacjach zagrożenia życia innych osób.

d2ydumj

- Zależy nam na tym, żeby pokazywać, że nie powinniśmy być obojętni w sytuacjach, w których ktoś potrzebuje pomocy - mówił wicewojewoda.

Mazowiecki komendant straży pożarnej Gustaw Mikołajczyk mówił, że młodzi ratownicy sami znaleźli się w niebezpieczeństwie; wchodząc do pożaru nie mieli właściwego ubrania, ani sprzętu ratowniczego.

- Mamy dobrą młodzież. To nieprawda, że młodzież jest nieczuła i niewrażliwa. Ten przypadek pokazuje, że młodzi ludzie nie wahają się i potrafią szybko reagować w takich sytuacjach - ocenił Mikołajczyk.

Podziękowania i upominki otrzymał także mieszkaniec osiedla Wośniki - Jacek Zadrożny, który przyłączył się do chłopców i pomógł im w akcji ratowniczej.

d2ydumj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ydumj
Więcej tematów