Przerwa świąteczna i ferie zimowe 2020. Nawet 12 dni wolnego na święta

Przerwa świąteczna i ferie zimowe to dwa wydarzenia, na które z niecierpliwością czekają uczniowie. Sprawdzamy kalendarz dni wolnych na święta i ferie.

Przerwa świąteczna i ferie zimowe 2020. Nawet 12 dni wolnego na święta
Źródło zdjęć: © iStock.com

11.12.2019 06:00

Pierwsze dni wolne czekają uczniów za nieco ponad tydzień. W związku z przerwą świąteczną ostatnim dniem zajęć będzie piątek 20 grudnia. Do szkolnych obowiązków część uczniów powróci w czwartek 2 stycznia. Do szkoły trzeba będzie pójść jeszcze 3 stycznia, a później kolejny długi weekend, ponieważ dniem wolnym będzie poniedziałek 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli.

Ze względu na tegoroczny kalendarz, dyrektorzy szkół mogą zdecydować o dowołaniu zajęć 2 i 3 stycznia. Wówczas uczniowie wrócą do swoich obowiązków dopiero 7 stycznia, czyli po 12 dniach wolnych.

A już w połowie stycznia dzieci i młodzież będą cieszyć się z kolejnego długiego odpoczynku. Już 13 stycznia rozpocznie się pierwsza z czterech tur ferii zimowych.

Ferie zimowe 2020 – I tura

Jako pierwsi na ferie zimowe pojadą uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Ich przerwa rozpocznie się 13 stycznia, a zakończy 26 stycznia.

Ferie zimowe 2020 – II tura

Druga tura ferii 2020 rozpocznie się 20 stycznia i potrwa do 2 lutego. Na wymarzony odpoczynek udadzą się uczniowie dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ferie zimowe 2020 – III tura

W trzeciej turze na ferie pojadą uczniowie z aż pięciu województw. W dniach 27 stycznia – 9 lutego odpoczywać będą mieszkańcy: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Ferie zimowe 2020 – IV tura

Jako ostatni na zimowy odpoczynek udadzą się mieszkańcy województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Ich przerwa od 10 do 23 lutego.

Ferie zimowe i co dalej? Dni wolne od szkoły w 2020 roku

Ferie zimowe to niejedyne dni wolne od szkoły w przyszłym roku. Uczniowie nie udadzą się na zajęcia również:

  • 1 stycznia – Nowy Rok
  • 6 stycznia – Święto Trzech Króli
  • 10-13 kwietnia – Wielkanoc
  • 22-23 kwietnia – egzamin ósmoklasisty
  • 1 maja – Święto Pracy
  • 4-6 maja – egzamin maturalny
  • 11 czerwca – Boże Ciało
  • 26 czerwca – zakończenie roku szkolnego.
ferie zimowedni wolneboże narodzenie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)