Trwa ładowanie...

Dni wolne od pracy 2020. Zaplanuj urlop i ciesz się długim odpoczynkiem

W 2020 roku zgodnie z polskim prawem będziemy mieli 13 dni wolnych od pracy. Niestety niektóre z nich będą wypadały w niedzielę, przez co będziemy odpoczywać nieco krócej. Kiedy najlepiej wziąć urlop w 2020 roku?

Share
Dni wolne od pracy 2020. Zaplanuj urlop i ciesz się długim odpoczynkiem
Źródło: Shutterstock.com
dkyucab

Dni wolne od pracy 2020 – styczeń

1 i 6 stycznia to dwa dni wolne w styczniu 2020. Nowy Rok wypada w środę. Święto Trzech Króli przypadnie natomiast w poniedziałek.

Chcąc przedłużyć sobie weekend warto wziąć wolne 2 i 3 styczni, wówczas uzyskujemy 6 dni odpoczynku wykorzystując jedynie 2 dni urlopu.

dkyucab

Dni wolne od pracy 2020 – kwiecień

Kolejny dni wolne w 2020 roku będą miały związek ze Świętami Wielkanocnymi. W przyszłym roku do pracy nie pójdziemy 12 i 13 kwietnia. 11 kwietnia, w Wielką Sobotę, od godziny 14 wolne będą mieli pracownicy sklepów objętych zakazem handlu.

Dni wolne od pracy 2020 – maj

Maj to oczywiście majówka. Tu nie mamy dobrych informacji. W 2020 roku trzeba zapomnieć o długim weekendzie majowym. Jedynym dniem wolnym od pracy będzie 1 maja (piątek). Święto Konstytucji 3 maja w 2020 roku przypada w niedzielę.

Dniem wolnym od pracy w maju będzie również 31 maja, tzw. Zielone Świątki, które zawsze przypadają w niedzielę.

Dni wolne od pracy 2020 – czerwiec

Jak co roku w czerwcu dniem wolnym od pracy będzie Boże Ciało. W 2020 roku wypada ono w czwartek 11 czerwca. Jeżeli chcemy wydłużyć sobie weekend, możemy wziąć wolne 12 czerwca i cieszyć się czterema dniami wolnymi, przy wykorzystaniu jedynie jednego dnia urlopu.

dkyucab

Dni wolne od pracy 2020 – sierpień

W sierpniu dniem wolnym od pracy jest 15 sierpnia. W 2020 roku Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia NMP przypada w sobotę, dlatego dla wielu osób nie będzie to dodatkowy dzień wolny od pracy. Ta sytuacja ma jednak również dobrą stronę. Ponieważ święto przypada w sobotę, pracodawca powinien oddać nam jeden dzień wolny w innym terminie.

Dni wolne od pracy 2020 – listopad

1 i 11 listopada to dwa dni wolne w listopadzie. Wszystkich Świętych wypada się w niedzielę, dlatego nie przedłużymy weekendu, a dodatkowo pracodawca nie ma obowiązku oddać nam dnia wolnego. Święto Niepodległości przypada na środę, dlatego biorąc dwa dni wolnego (9 i 10 lub 12 i 13 listopada) możemy uzyskać 5 dni wolnego wykorzystując jedynie 2 dni urlopu.

Dni wolne od pracy 2020 – grudzień

W ostatnim miesiącu roku do pracy nie pójdziemy 25 i 26 grudnia, czyli w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia. W 2020 roku będzie to kolejno piątek i sobota, dlatego trudno będzie zaplanować długi urlop.

Zobacz też: Debata kandydatów PO na prezydenta. Bogdan Zdrojewski: rozczarowująca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkyucab

Podziel się opinią

Share
dkyucab
dkyucab
Więcej tematów