"Przepraszam za wszystko". Emocjonujące przemówienie Marka Zuckerberga

- Przepraszam za wszystko, przez co musieliście przejść - powiedział Mark Zuckerberg podczas przesłuchania w Senacie USA. Słowa skierował do osób, które padły ofiarą wykorzystywania seksualnego poprzez platformy należące do Mety (spółki do której należy Facebook).

 Mark Zuckerberg,
Mark Zuckerberg,
Źródło zdjęć: © GETTY | Tom Williams
oprac. MDol

Amerykańscy kongresmeni i senatorowie zamierzają wprowadzić nowe prawo dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Przesłuchanie Zuckerberga było częścią tego procesu, bo senatorowie zarzucali mu, że poprzez zaniedbania na stronach należących do Mety mogło dochodzić do przestępstw na tle seksualnym wobec dzieci.

- Czy jest jakiś powód, żebyśmy nie mieli pozwać pańskiej firmy? - pytał republikański senator Josh Hawley i zaczął wyliczać: czy podjął pan jakieś działania? czy zwolnił pan kogoś? czy przeprowadził szkolenia?.

- Są tutaj rodziny ofiar. Czy przeprosił pan je? Jesteśmy na żywo w telewizji, ma pan okazję. Pokażcie ich zdjęcia - kontynuował Hawley. Publiczność wstała i pokazała fotografie skrzywdzonych.

Mark Zuckerberg w odpowiedzi zdecydował się zwrócić do rodzin ofiar wykorzystywania seksualnego, które mogło mieć miejsce za pośrednictwem serwisów należących do Mety.

- Przepraszam za wszystko, przez co musieliście przejść. Nikt nie powinien przechodzić przez to, co spotkało wasze rodziny - odpowiedział Mark Zuckerberg.

Komentarze

W internecie pojawiła się fala komentarzy.

"To już nawet nie był grill to było palenie żywcem gdy Zuckerberga senator Hawley zmusił do publicznych przeprosin rodzin nastoletnich ofiar Instagrama" - skomentowała Sylwia Czubowska z TOK FM.

"To wydarzenie jak i całe przesłuchanie to kamień milowy, gdyż od lat próbowano przepchnąć tę legislację i prawdopodobnie teraz się uda (nie byłoby to możliwe gdyby nie sygnaliści wykradający dane z FB), dzięki czemu ofiary i rodziny ofiar będą mogły dochodzić rekompensat od platform internetowych" - dodał Wojciech Kardyś, wykładowca z AGH w Krakowie.

Czytaj też:

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (32)