Trwa ładowanie...

Przedszkolanka przed sądem za poparzenie 3,5 latki. Ruszył proces we Wrocławiu

Kara więzienia grozi przedszkolance oskarżonej o nieumyślne poparzenie 3,5-letniej dziewczynki w przedszkolu we Wrocławiu. Ruszył proces ws. Małgorzaty P.
Share
Dziewczynka wciąż przechodzi rehabilitację po dwóch operacjach skóry
Dziewczynka wciąż przechodzi rehabilitację po dwóch operacjach skóryŹródło: WP.PL
d33rhvz

Wypadek wydarzył się pod koniec lutego ubiegłego roku w przedszkolu publicznym na Kozanowie. Przedszkolanka chciała zrobić sobie herbatę i niosła przez salę, gdzie leżakowały dzieci, kubek z wrzątkiem. - Potknęłam się o nogę stolika, kubek wysunął mi się z ręki, a woda oblała dziewczynkę, która leżała najbliżej stolika - powiedziała przed sądem przedszkolanka.

Oblana wrzątkiem Magda doznała oparzeń niemal 16 procent powierzchni ciała - wyjaśnia RMF FM. Przedszkolanka zabrała dziecko do łazienki, gdzie razem z dyrektorką polewały małą zimną wodą. Najpierw zawiadomiono rodziców, a dopiero później pogotowie.

Przedszkolanka na sali sądowej przeprosiła mamę dziewczynki. - Bez względu na karę, jaką otrzymam, największą karą będzie dla mnie świadomość tego, co się stało: że skrzywdziłam dziecko - mówiła Małgorzata P. podczas poniedziałkowej rozprawy.

d33rhvz

Kobieta stanęła przed sądem choć wcześniej przyznała się do winy i chciała dobrowolnie poddać się karze. Sprzeciw wniósł jednak prokurator. Przedszkolance grozi kara do 10 lat więzienia.

Tymczasem dziewczynka wciąż przechodzi rehabilitację po dwóch operacjach skóry. Po zakończeniu leczenia na ciele Magdy i tak pozostaną blizny na twarzy, szyi i klatce piersiowej.

Rodzice dziecka zwracali się o pomoc finansową do wrocławskiego magistratu, ale nie uzyskali wsparcia.

d33rhvz

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Codziennie staję przed lustrem i mówię, że życie jest cudowne"

d33rhvz

Podziel się opinią

Share
d33rhvz
d33rhvz
Więcej tematów