Trwa ładowanie...
drdgt57

Dzieci ze szczepieniami prędzej przyjmowane do przedszkoli

We Wrocławiu rusza właśnie akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącej przyjmowania dzieci do żłobków i przedszkoli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław - ruszyła akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy. Wszystko po to, aby dzieci z kompletem szczepień mogły łatwiej dostać się do żłobka i przedszkola.
Wrocław - ruszyła akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy. Wszystko po to, aby dzieci z kompletem szczepień mogły łatwiej dostać się do żłobka i przedszkola. (iStock.com)
drdgt57

Dzieci ze szczepieniami przyjmowane chętniej

Projekt ustawy autorstwa Roberta Wagnera i Marcina Kostka zakłada danie samorządom możliwości decydowania o tym, czy dzieci, które posiadają wszystkie obowiązkowe szczepienia będą dostawały dodatkowe punkty podczas przyjmowania do żłobków i przedszkoli publicznych. Dla wielu rodziców jest to ważne, ponieważ walka o miejsca w publicznych przedszkolach jest bardzo ciężka. Kandydatów jest o wiele więcej niż dostępnych miejsc, a pracujący rodzice nie mogą opiekować się swoimi pociechami przez 24 godziny na dobę. Ważnym powodem, dla którego dzieci ze szczepieniami miałyby być przyjmowane jako pierwsze do przedszkoli jest również kwestia bezpieczeństwa. Rodzice szczepiący dzieci, chcą mieć pewność, że ich pociechy nie zetknął się z groźnymi chorobami zakaźnymi.

Liczba zachorowań na odrę i polo wciąż wzrasta

Najnowsze doniesienia Światowej Organizacji Zdrowia są bardzo niepokojące. Wynika z nich, że dwa lata temu na odrę zachorowało 5 tys. osób w całej Europie. Tylko w pierwszym półroczu tego roku odnotowano 41 tys. zachorowań. Z powodu odry śmierć poniosło 37 osób. Polska jest w newralgicznej sytuacji, ponieważ za naszą wschodnią granicą Rumuni i Ukraińcy walczą o niedopuszczenie do wybuchu epidemii. Sen z powiek wielu Polakom może spędzać również duży wzrost zachorowań w Niemczech. Przeciwników szczepień w naszym kraju nie powstrzymują niebezpieczeństwa związane z występowaniem chorób. Ich zdania nie są w stanie zmienić również wysokie kary za niestawienie się na szczepieniach obowiązkowych. Zgodnie z polskim prawem karą za unikanie szczepień obowiązkowych jest grzywna w wysokości nawet 50 tys. zł.

drdgt57

Podziel się opinią

Share

drdgt57

drdgt57
Więcej tematów