Trwa ładowanie...
d2ltfvj

Protesty w USA. Policjant z Las Vegas w ciężkim stanie. Dostał strzał w głowę

Protesty w USA. 25 maja zginął George Floyd. Tragiczna śmierć Afroamerykanina wywołała falę protestów w USA. Zamieszki trwają już od ponad tygodnia. Są ofiary śmiertelne. Teraz, w Las Vegas został postrzelony policjant. Mężczyzna walczy o życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjant postrzelony podczas protestów w USA. Walczy o życie
Policjant postrzelony podczas protestów w USA. Walczy o życie (Getty Images)
d2ltfvj

Protesty w USA po śmierci George'a Floyda. Policjant poważnie ranny

Shay Mikalonis, 29-letni policjant z Las Vegas został postrzelony podczas protestów w USA. Jak podaje Fox News, funkcjonariusz walczy o życie. Jest w stanie krytycznym. Z kolei 20-letni Edgar Samaniego, który oddał strzał, został aresztowany.

Do strzelaniny doszło w poniedziałek 1 czerwca około północy w momencie, gdy policja próbowała rozproszyć grupę protestujących obok kasyna Circus Circus w Las Vegas.

d2ltfvj

Protesty w USA trwają już ponad tydzień. Zapoczątkowała je śmierć George'a Floyda

George Floyd, Afroamerykanin zginął 25 maja. Podczas brutalnego aresztowania policjant kolanem przyciskał mu szyję tak długo (8 minut), aż George Floyd stracił przytomność. Funkcjonariusz, który dopuścił się takiego czynu został oskarżony o zabójstwo. Sprawa ta wywołała jednak protesty w USA. Ludzie wyszli na ulice, protestując przeciw bestialstwu policji i rasizmowi. Z dnia na dzień manifestacje przybierają na sile.

Zobacz wideo: Donald Tusk o "ciamajdach". Adam Bielan: opis pasuje do Rafała Trzaskowskiego

d2ltfvj

Podziel się opinią

Share

d2ltfvj

d2ltfvj
Więcej tematów