Trwa ładowanie...

Protest rodziców osób niepełnosprawnych jest polityczny. Tak stwierdził Stanisław Pięta

Poseł PiS Stanisław Pięta taki wniosek wysnuł po wypowiedzi przedstawicielki protestujących w Sejmie. Rząd podpisał porozumienie z częścią środowisk osób niepełnosprawnych, ale nie z protestującymi w parlamencie.

Share
Protest rodziców osób niepełnosprawnych jest polityczny. Tak stwierdził Stanisław Pięta
Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d4m4r8g

"Rząd pracuje nad zwiększeniem stosownych świadczeń. Żądania dymisji ministrów jasno wskazują na polityczny charakter akcji. Dalsze tolerowanie łamania prawa jest błędem. Z zachowaniem ostrożności Straż Marszałkowska powinna wynieść protestujących i przekazać policji" – napisał na Twitterze poseł PiS Stanisław Pięta.

Był to jego komentarz do wpisu publicysty "Sieci" Stanisława Janeckiego, który ocenił, że rządzący wybrali chybioną strategię dotyczącą próby porozumienia z protestującymi w Sejmie.

Rodzice dorosłych osób niepełnosprawnych 18 kwietnia rozpoczęli protest w Sejmie. Domagają się wprowadzenia 500 zł dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych powyżej 18. roku życia. Chcą też zrównania renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS-u z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

d4m4r8g

We wtorek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska przyjechała do protestujących w Sejmie z projektem porozumienia. Prosiła, by uwierzyć w dobrą wolę rządu, ale to nie przekonało rodziców dorosłych osób niepełnosprawnych.

Zobacz także: Poseł PO komentuje rządy PiS. "Jestem przekonany, że za dwa lata już ich nie będzie"

Później rząd podpisał porozumienie z rodzinami osób niepełnosprawnych, ale nie tymi, które protestują w Sejmie. Minister Elżbieta Rafalska obiecała zrównanie renty, którą otrzymują rodzice niepełnosprawnych, z najniższa krajową rentą, która wynosi 1000 zł.

To jednak tylko jeden z postulatów osób protestujących od środy w Sejmie, którzy porozumienie odrzucają i zażądali dymisji minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz przedstawiciela rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d4m4r8g

Podziel się opinią

Share
d4m4r8g
d4m4r8g
Więcej tematów