Trwa ładowanie...
d7r8wpv

Prorządowa telewizja zmyśliła cytat z Tuska. Chwyt poniżej pasa

Środowe zatrzymanie gen. Piotra Pytla i reakcja Donalda Tuska odbiły się szerokim echem w prawicowych mediach. Telewizja Republika postanowiła pójść o krok dalej i przypisała byłemu premierowi Polski słowa, których w ogóle nie powiedział. Co prawda, tytuł został zmieniony po kilkudziesięciu minutach, ale wiele osób zdążyło go zauważyć i skrytykować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Telewizja Republika podała zmyślony cytat z Donalda Tuska
Telewizja Republika podała zmyślony cytat z Donalda Tuska (TV Republika, Fot: Zrzut widoku ekranu)
d7r8wpv

Po zatrzymaniu przez Żandarmerię Wojskową gen. Pytla szef Rady Europejskiej jednoznacznie skomentował to zdarzenie."Jestem dumny, że jako premier mogłem współpracować z generałami Pytlem i Noskiem. Byli i są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru" - napisał Tusk.

Telewizja Republika poprosiła Tomasza Sakiewicza o skomentowanie całej sytuacji. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" stwierdził, że słowo honor, to bardzo trudne słowo w przypadku Donalda Tuska. "Tusk próbuje bronić swojego podwładnego dlatego, że obojętnie jak duży zakres win zostanie mu udowodniony to i tak ta sprawa bardzo mocno uderzy w Tuska. Nie ma takiej możliwości, żeby ona nie uderzyła w Tuska" - powiedział dziennikarz w rozmowie z TV Republika.

d7r8wpv

Podczas tej rozmowy Sakiewicz pokusił się o analizę tweeta przewodniczącego Rady Europejskiej. "Donald Tusk wysyła pewnie sygnał w taki sposób, jak może w tej chwili wysłać- kolego nie syp, jesteśmy z Tobą”!".

Telewizja Republika zmyśliła cytat z Donalda Tuska Facebook/ Telewizja Republika
Telewizja Republika zmyśliła cytat z Donalda Tuska (Facebook/ Telewizja Republika)

Dziennikarze postanowili wykorzystać opinię przedstawioną przez Sakiewicza i w tytule swojego artykułu przypisali Tuskowi wymyślone słowa. "Tusk do Pytla: Kolego nie syp, jesteśmy z tobą!". Internauci przecierali oczy ze zdumienia i wprost krytykowali manipulację redakcji. "Szanuję TV Republikę dlatego muszę zastrzec, że tego rodzaju mylący tytuł czyniący z komentarza wypowiedź w języku pierwszego stopnia nie uchodzi.

Zmyślony cytat z Tuska w artykule na stornie TV Republika Telewizja Republika
Zmyślony cytat z Tuska w artykule na stornie TV Republika (Telewizja Republika, Fot: zrzut widoku strony)
Komentarz pod postem TV Republika, gdzie pojawił się zmyślony cytat z Tuska Facebook/ Telewizja Republika
Komentarz pod postem TV Republika, gdzie pojawił się zmyślony cytat z Tuska (Facebook/ Telewizja Republika)

Redakcja na szczęście po kilkudziesięciu minutach zrozumiała, że ich działanie było zagrywką poniżej pasa i zmieniła tytuł. Przypomnijmy, dwa dni temu podobną zagrywkę zastosowało TVP Info, którego redakcja wymyśliła wypowiedź Hanny Gronkiewicz-Waltz.

d7r8wpv

Podziel się opinią

Share
d7r8wpv
d7r8wpv
Więcej tematów