Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Jest reakcja Tuska na zatrzymanie generała. Jednoznaczny tweet

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zareagował na zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową gen. Piotra Pytla. Komentarz jest krótki, ale jednoznaczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef RE Donald Tusk
Szef RE Donald Tusk (East News)

"Jestem dumny, że jako premier mogłem współpracować z generałami Pytlem i Noskiem. Byli i są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru" - napisał Tusk.

Zatrzymanie ma związek z zarzutami ws. kontaktów generała z rosyjskimi służbami. Szybko jednak pojawiły się komentarze, że ma ono podtekst polityczny.

Na celowniku opozycji jest m.in szef MON Antoni Macierewicz. W rozmowie z PAP nie wydawał się jednak przejęty niepochlebnymi opiniami. - Nie sądzę, żebyśmy mieli do czynienia z jakimiś działaniami, które wykraczają poza prowadzenie postępowania, związane ze stawianiem zarzutów - komentował tuż po zatrzymaniu.

Szef sejmowej komisji obrony narodowej Michał Jach (PiS) stwierdził z kolei, że "sprawa ociera się o zdradę stanu". - Oficer, generał podpisuje niezgodnie z prawem, niezgodnie z obowiązującą ustawą, podpisuje współpracę z FSB. Przecież złamał przepisy, nawet bez zgody ówczesnego premiera Donalda Tuska - przekonywał.

W ocenie gen. Pytla, zarzuty prokuratury dotyczące współpracy z Federalną Służbą Bezpieczeństwa mają właśnie na celu zdyskredytowanie Donalda Tuska. W marcu były premier został w tej sprawie wezwany na przesłuchanie.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów