Trwa ładowanie...

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Przystanku Woodstock. Owsiak wskazuje "osobę", a "osoba" odpowiada

"Nie dopatrzono się znamion przestępstwa" - taka jest decyzja Prokuratury Okręgowej w Koszalinie ws. Przystanku Woodstock. Jurek Owsiak zabrał głos w tej sprawie i komentuje działania "osoby". "Zawziętość, pokłady złej woli i gigantyczny foch" - pisze szef WOŚP. O kim mowa?

Share
Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Przystanku Woodstock. Owsiak wskazuje "osobę", a "osoba" odpowiada
Źródło: WP.PL, fot: Jarosław Kociszewski
d2yakdb

Przy organizacji Przystanku Woodstock miało dochodzić do łamania prawa - takie zawiadomienie złożono w 2015 roku. Dlatego do sprawy wkroczyła prokuratura, która miała zbadać edycje festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. Chodziło o koncerty, które zostały zorganizowane w latach 2010-2017. Śledczy temat zbadali i sprawę umorzyli.

"W śledztwie analizie poddano dokumentację administracyjną powstałą w związku z wydawaniem pozwoleń na organizację tego typu imprez w kontekście szczegółowych aktów wykonawczych obowiązującej ustawy, w tym warunków, jakie musi spełniać organizator, począwszy od sanitarnych wymagań, a skończywszy na bezpieczeństwie. Nie dopatrzono się znamion czynu zabronionego" - wyjaśniła zastępca prokuratora okręgowego w Koszalinie Zuzanna Ostrowska.

d2yakdb

Przystanek Woodstock. Owsiak: osoba donosi - prokuratura umarza

Umorzenie kończy postępowania ws. Przystanku Woodstock. "Osoba, która złożyła doniesienie nie jest pokrzywdzoną, więc nie będzie jej służyło zażalenie" - dodała. Teraz sprawę skomentował Jurek Owsiak, który odniósł się do postępowania "osoby".

"Tak został określony jegomość, który wystąpił z doniesieniem na Fundację WOŚP ws. festiwalu Przystanek Woodstock, zapoczątkowała wielowątkowe śledztwo dotyczące organizowanej przez nas imprezy. Sama 'osoba', nie będąc nigdy na tym festiwalu i znając go tylko ze zdjęć, czy może z filmów, bo raczej nie z opowiadań - bo takie 'osoby' nawet nie mają znajomych, którzy chcieliby się bawić na naszym Najpiękniejszym Festiwalu Świata - wyrabia sobie swoje zdanie na ten temat i wyciąga jednoznaczne wnioski, które określają ten festiwal mianem najbardziej niebezpiecznego i łamiącego wszystkie zasady jego organizacji" - czytamy we wpisie szefa WOŚP na Facebooku.

Jurek Owsiak wskazuje, że z komunikatu prokuratury cieszy go jeden akapit. "Otóż 'osoba', która złożyła doniesienie, nie jest pokrzywdzoną, więc 'nie będzie jej służyło zażalenie'. Istotnie, na zawziętość i nieprawdopodobne pokłady złej woli, oraz gigantycznego focha na wszystko, co 'osobę' otacza - nie ma mocnych" - wyjaśnia. Po raz kolejny zaznaczył, że "nie mamy nic do ukrycia, wszystkie dokumenty możemy udostępnić, a sam festiwal najlepiej broni się swoimi kolejnymi edycjami i ostatecznymi komunikatami po ich zakończeniu".

d2yakdb

Kim jest "osoba"? To bloger "Matka Kurka"

Piotr Wielgucki, czyli bloger "Matka Kurka", donosił, że festiwal zorganizowano bez odpowiednich zezwoleń, dochodziło do zaniżania liczny uczestników, a nadzór nad bezpieczeństwem był fikcją. Na Przystanku Woodstock miano nadużywać alkoholu i środków odurzających. - Skutkiem tego były cztery zgony - przekonywał. Stwierdził także, że na miejscu imprezy co rok miano wydobywać tysiące niewybuchów i niewypałów.

Piotr Wielgucki kilkukrotnie procesował się z Jurkiem Owsiakiem. Na Twitterze skomentował umorzenie śledztwa. Według niego, to "sprawa polityczna". "Było dla mnie jasne, że przed wyborami postępowanie zostanie umorzone, bo inaczej Owsiak by zrobił jazgot i to skierowany głównie przeciw Patrykowi Jakiemu. Szkoda tylko, że takie decyzje POLITYCZNE są rozgrywane kosztem ludzi, którym się chce" - tłumaczy (pisownia oryginalna - przyp.red.).

Dodał, że Owsiaka czeka kolejny proces. "Stanął przed sądem jako hejter i usłyszał wyrok karny z 212 i 216 kk, w załączeniu wyrok I instancji, II umorzyła warunkowo, a 26 IX stanie przed sądem cywilnym" - dodaje Wielgucki.

Przystanek Woodstock od 2018 roku nosi nazwę PolAndRock Festival. To jeden z największych festiwali muzycznych w Europie.

d2yakdb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:
Warszawski Tetris podbił sieć. Patryk Jaki skomentował słynne zdjęcie

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2yakdb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yakdb
d2yakdb
Więcej tematów