Trwa ładowanie...

Władze Kostrzyna nad Odrą o pomyśle Jurka Owsiaka: to niemożliwe

"Chyba przyszedł czas, aby Festiwal Pol’and’Rock mógł być niesiony już nie przez nas" - napisał w piątek na swoim profilu Jurek Owsiak. Szef WOŚP zasugerował, że chętnie oddałby organizację festiwalu władzom miasta Kostrzyn nad Odrą. - To niemożliwe - odparł krótko w rozmowie z WP zastępca burmistrza Zbigniew Biedulski.
Share
Festiwal organizowany od 24 lat przez WOŚP miałoby przejąć miasto Kostrzyn nad Odrą?
Festiwal organizowany od 24 lat przez WOŚP miałoby przejąć miasto Kostrzyn nad Odrą?Źródło: PAP, Fot: Lech Muszyński
d1o8hgb

"Chętnie wypracowany system i przepiękny Festiwal oddamy w ręce ludzi, którzy są na miejscu, reprezentują ten kawałek ziemi, których nauczyliśmy bardzo wielu rzeczy i jestem przekonany, że bardzo wielu ludzi, którzy do tej pory współpracowali z nami przy organizacji Woodstock, a teraz Pol’and’Rock, będzie współpracowało razem z miastem przy organizacji kolejnego Festiwalu" - napisał Owsiak na swoim profilu na Facebooku.

- Jesteśmy całkowicie zaskoczeni tym wpisem, Jurek Owsiak nie rozmawiał z nami o tym pomyśle - mówi WP zastępca burmistrza Kostrzyna nad Odrą, Zbigniew Biedulski. - O wszystkim dowiedzieliśmy się z mediów, które do nas dzwonią.

Burmistrz podejrzewa, że wpis szefa WOŚP, to chęć wywołania medialnego szumu wokół festiwalu. - I chyba udało mu się osiągnąć to, co zamierzał. Co chwilę ktoś dzwoni i pyta się, czy podejmiemy się organizacji tej imprezy - mówi nam Biedulski.

d1o8hgb

- To nie jest możliwe. Organizacja festiwalu nie wpisuje się w katalog zadań, którymi możemy się zajmować - tłumaczy WP Biedulski. - Festiwal to jest produkt Owsiaka - podkreśla. Dodaje również, że koszty festiwalu są ogromne, wynoszą jedną dziesiątą budżetu miasta i Kostrzyna po prostu na nie nie stać.

Być może wpis to efekt zmęczenia? Może Owsiak ma już dosyć organizowania tak wielkiej imprezy? - My też jesteśmy koszmarnie zmęczeni, przygotowania trwają od maja. My już zapomnieliśmy, co to znaczy wziąć urlop w lipcu - odpowiada zastępca burmistrza. Dodaje, że w październiku ma odbyć się pierwsze spotkanie z przedstawicielami WOŚP w sprawie kolejnego, jubileuszowego festiwalu. - Mam nadzieję, że do tego czasu sprawa się wyjaśni - dodaje Biedulski.

d1o8hgb

Owsiak, sugerując w swoim wpisie, że to miasto powinno zająć się organizacją festiwalu, poprosił o opinię internautów. Ci prawie jednomyślnie stwierdzili, że to on powinien go nadal organizować.

"Ale Pol'and'rock to podziękowanie dla wszystkich tych, którzy wspierają i pomagają przy WOŚPie... Nie wyobrażam sobie, żeby festiwal był organizowany przez kogoś innego. Wiem, że od 3 lat organizowanie go stało się uciążliwe, ale przecież nigdy nie może być za łatwo. Od tych 3 lat my woodstokowicze pokazujemy, że doceniamy Wasz trud i jesteśmy wdzięczni, że dalej macie siły i determinację, aby działać. Bez Was to już nie będzie to samo. To dzięki temu, że festiwal organizuje Fundacja WOŚP, jest na nim tyle empatii, miłości i tolerancji, to Wy nadajecie ducha kostrzynskiemu polu! I nikt nie jest Was w stanie zastąpić" - napisała jedna z internautek (zachowano oryginalną pisownię - przyp. red.).

d1o8hgb

Podziel się opinią

Share
d1o8hgb
d1o8hgb
Więcej tematów