Trwa ładowanie...
d2mbvqo

Prokuratura: Trudne warunki drogowe jedną z przyczyn zdarzenia w Lubiczu

Trudne warunki panujące na drodze mogły mieć wpływ na zderzenie pojazdów, do którego doszło w środę w Lubiczu Dolnym k. Torunia - podała prokuratura. W jednym z aut jechał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karambol z udziałem aut MON i Antoniego Macierewicza
Karambol z udziałem aut MON i Antoniego Macierewicza (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d2mbvqo

W kolizji ośmiu pojazdów uczestniczyły m.in. dwa należące do Żandarmerii Wojskowej. Żandarmeria prowadzi czynności wyjaśniające pod nadzorem Działu do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Poznań - Grunwald.

Zobacz zdjęcia z miejsca karambolu

Jak poinformował zastępca prokuratora okręgowego ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu mjr Wojciech Skrzypek, według wstępnych ustaleń, jeden z samochodów w kolumnie, z uwagi na trudne warunki drogowe, stracił przyczepność z nawierzchnią. Uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu, następnie oba pojazdy, wytracając prędkość, uderzyły w samochody stojące przed skrzyżowaniem.

d2mbvqo

Przeczytaj także: "Czy auta MON wjechały na czerwone światło?" Pytania do Macierewicza

Trzy osoby trafiły do szpitala. Żandarmeria Wojskowa podała w czwartek, że po konsultacjach w szpitalu i zaopatrzeniu medycznym, zostały one zwolnione do domu.

Jak podano w komunikacie ŻW, do kolizji pojazdów, doszło ok. godziny 17.46 na drodze krajowej nr 10.

"Na podstawie zebranych informacji ustalono, że w kolizji brały udział dwa pojazdy ŻW marki BMW oraz 6 pojazdów cywilnych. W jednym z pojazdów przebywał minister obrony narodowej Antonii Macierewicz, który zaraz po zdarzeniu udał się innym pojazdem do Warszawy" - podano w komunikacie.

d2mbvqo

Podziel się opinią

Share

d2mbvqo

d2mbvqo
Więcej tematów