Trwa ładowanie...
d3hgre7

Prokuratura ściga antysemityzm w TVP. Tempo oszałamia

Minuta nagrania na miesiąc - w takim tempie policjanci spisują z kasety słowa, które padły na antenie TVP. Od 7 lutego prokuratura sprawdza, czy Marcin Wolski i Rafał Ziemkiewicz znieważyli Żydów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komentarze Ziemkiewicza i Wolskiego wywołały skandal
Komentarze Ziemkiewicza i Wolskiego wywołały skandal (WP.PL)
d3hgre7

29 stycznia w programie satyryczno-politycznym "W tyle wizji" na antenie TVP Info prowadzący Marcin Wolski (dyrektor TVP 2) i Rafał Ziemkiewicz analizowali aferę związaną z nowelizacją ustawy o IPN. Odwołując się do logiki i argumentów używanych przez Żydów, stwierdzili, że "naród żydowski współuczestniczył we własnej zagładzie", a obozy, w których ginęli nie były niemieckie ani polskie, tylko żydowskie. "Bo w końcu kto obsługiwał krematoria?" "no i kto w nich ginął?".

Te wypowiedzi wywołały skandal i lawinę oskarżeń o antysemityzm. Wolski dzień później przeprosił na Twitterze, Ziemkiewicz idzie w zaparte. 7 lutego, po interpelacji poselskiej PO Prokuratura Okręgowa w Warszawie na polecenie Zbigniewa Ziobry wszczęła postępowanie. Śledczy sprawdzają czy Wolski i Ziemkiewicz publicznie znieważyli kierując się przynależnością narodową, etniczną, rasową lub wyznaniową. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

27 lutego okazało się, że TVP nie wysłała materiałów, o jakie 20 dni wcześniej wystąpił prokurator, czyli zapis odcinka "W tyle wizji". Być może dlatego, że jest on publikowany na stronach internetowych TVP tuż po emisji. 6 marca prokuratura otrzymuje od TVP nagrania na kasetach wideo.

d3hgre7

21 marca rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie informuje "GW", że postępowanie jest na etapie czynności sprawdzających. Nagrania zostaną odtworzone; spisane i opisane wypowiedzi publicystów jak i poszczególne komentarze. "Decyzje co do dalszego toku postępowania prokurator podejmie po wykonaniu tych czynności". 24 kwietnia rzecznik ponownie poinformował "Wyborczą" o "postępach" w postępowaniu - "czynności nie zostały jeszcze zakończone".

Wypada mieć nadzieję, że prokuratura, zgodnie z przysłowiem, choć nierychliwa, okaże się sprawiedliwa.

Masz ciekawe zdjęcie, filmik lub newsa? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

d3hgre7

Zobacz też: Ziemkiewicz pozywa władze Muzeum Żydów

d3hgre7

Podziel się opinią

Share
d3hgre7
d3hgre7
Więcej tematów