Trwa ładowanie...

Prokuratura nie ma dowodów przeciwko Lepperowi

Prokuratura nie ma dowodów na to, że szef Samoobrony wykorzystywał seksualnie Anetę Krawczyk - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Share
Prokuratura nie ma dowodów przeciwko Lepperowi
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3kf7v3

###Galeria
[

]( http://wiadomosci.wp.pl/bohaterowie-seksafery-6038682264584833g )
Bohaterowie seksafery

Do tej pory żaden z kilkudziesięciu świadków nie złożył też jednoznacznych zeznań przeciwko Stanisławowi Łyżwińskiemu. Troje świadków przyznało co prawda, że słyszeli o relacjach Anety Krawczyk z posłem Stanisławem Łyżwińskim. Ale o ich stosunkach seksualnych słyszeli głównie od samej kobiety - pisze "Rz".

d3kf7v3

Żadna z przesłuchanych osób nie była obecna przy rozmowach Krawczyk z Łyżwińskim. Nikt też nie widział Krawczyk z Łyżwińskim w intymnej sytuacji. W śledztwie przesłuchano do tej pory 30 świadków, w tym kobiety, które mogły być pokrzywdzone. Teraz konieczne będzie przesłuchanie Andrzeja Leppera i Stanisława Łyżwińskiego - zapowiedział Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

"Rz" informuje, że prokuratura otrzymała nagranie rozmów Mariusza Strzępka, kluczowego świadka. Twierdzi on w nim, że czuje się współautorem artykułu w "Gazecie Wyborczej" i przewiduje, że tekst ten "obali rząd".

Z analiz przeprowadzonych w prokuraturze na podstawie zeznań Krawczyk wynika, że teoretycznie ojcem może być Lepper, który miał ją zmuszać do seksu. Jacek Popecki, asystent Łyżwińskiego, oświadczył z kolei, że ojcem Weroniki Krawczyk jest Marek Celner, niegdyś polityk Samoobrony, obecnie - radny Platformy Obywatelskiej w Tomaszowie Mazowieckim. To zwykłe pomówienie. Złożę w tej sprawie pozew - zapowiada Celner. Twierdzi, że poznał Krawczyk, kiedy była w czwartym miesiącu ciąży. "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że sama Aneta Krawczyk wyklucza ojcostwo Celnera. (PAP)

d3kf7v3

Podziel się opinią

Share
d3kf7v3
d3kf7v3
Więcej tematów