Trwa ładowanie...
x-news/TVN 24

Prokuratura: nagranie ze spotkania Wojtunik - Bieńkowska istniało

Spotkanie szefa CBA Pawła Wojtunika z wicepremier Elżbietą Bieńkowską zostało zarejestrowane - twierdzi Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga. Skąd ta pewność, skoro do tej pory nie udało się odnaleźć nagrania? Jeden z podejrzanych w aferze podsłuchowej - jak tłumaczy TVN24 prowadzący te sprawę prokurator - "wskazał takie szczegóły rozmowy, które mógł poznać jedynie wtedy, kiedy słyszał jej treść".
Share
Restauracja "Sowa i Przyjaciele", w której nagrywano rozmowy polityków
Restauracja "Sowa i Przyjaciele", w której nagrywano rozmowy politykówŹródło: Eastnews
d3iub8t

W czerwcu tygodnik "Wprost" opublikował stenogram i nagranie spotkania Marka Belki, prezesa NBP z ówczesnym szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem. Następnie dziennikarze ujawniali kolejne nagrania.

"Wprost" informował też o istnieniu nagrania rozmowy ówczesnej wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i szefowej resortu infrastruktury z Pawłem Wojtunikiem, szefem CBA. "Taśma, która ma obalić rząd" - zapowiadał na swojej okładce "Wprost". Szczegółów tygodnik jednak nie zdradził.

Sylwester Latkowski, redaktor naczelny pisma na antenie TVN24 wyznał, że redakcja nie ma nagrania tego spotkania. - Ale poznałem jego treść. Została mi zrelacjonowana - wyjaśniał.

d3iub8t

- Wiemy, że takie nagranie istniało. Zgromadzone w śledztwie dowody wskazują, że taka rozmowa została zarejestrowana. W toku śledztwa nie udało się tego nagrania odkryć - mówiła TVN24 prokurator Anna Hopfer. Prokurator tłumaczy, że jeden z podejrzanych wskazał na takie szczegóły rozmowy, które mógł poznać jedynie wtedy, kiedy słyszał jej treść.

Gdzie więc jest to nagranie? Na razie nie wiadomo. Prokuratura stara się je odnaleźć.

Zobacz również:

Źródło: TVN24

d3iub8t

Podziel się opinią

Share
d3iub8t
d3iub8t
Więcej tematów