Trwa ładowanie...
d7t26f9
polska

Prognoza pogody na 2 i 3 stycznia

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu będzie pod wpływem wieloośrodkowego, rozległego i głębokiego układu niżowego znad Atlantyku, jedynie Europa wschodnia pozostanie w zasięgu wyżu. Polska znajdować się będzie pod wpływem zatoki związanej z rozległym i pogłębiającym się niżem z ośrodkiem nad Szkocją. Nadal z południowego zachodu napływać będzie dość ciepłe polarno-morskie powietrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na 2 i 3 stycznia
(PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski)
d7t26f9

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie jeszcze powoli spadać.

W czwartek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko miejscami na południowym zachodzie początkowo rozpogodzenia. Na krańcach północno-wschodnich lokalnie możliwe opady mżawki, a na krańcach zachodnich po południu słabe opady deszczu. Rano, a lokalnie nawet przed południem mogą się jeszcze utrzymywać mgły i silne zamglenia ograniczające widzialność od 600 m do 3000 m. Temp. maks. od około 1 st. na Suwalszczyźnie, 2 st., 5 st. na przeważającym obszarze, do około 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, miejscami, zwłaszcza na wybrzeżu umiarkowany, a na zachodnim wybrzeżu nawet okresowo dość silny, południowy i południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, tylko początkowo miejscami we wschodniej części kraju większe przejaśnienia. Strefa opadów deszczu stopniowo od zachodu obejmie całą zachodnią połowę kraju. Przejściowo mogą się pojawić opady deszczu ze śniegiem czy lokalnie nawet opady marznące. Temp. min. od -2 st., 0 st. na wschodzie i lokalnie na południu do 1 st., 2 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany z kierunków południowych.

d7t26f9

W piątek początkowo zachmurzenie duże, stopniowo jednak od zachodu i południowego zachodu postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia. We wschodniej i północnej części kraju, a początkowo także w centrum i lokalnie na południu okresowo opady deszczu. Na krańcach północno-wschodnich miejscami opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. od 1 st. na krańcach północno-wschodnich do 6 st. miejscami na zachodzie i południu. Wiatr słaby, lokalnie, zwłaszcza nad morzem, umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Rano silne zamglenia. Temp. maks. 2 st. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W piątek w dzień zachmurzenie duże i początkowo okresami możliwy słaby deszcz, pod wieczór rozpogodzenia. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

d7t26f9

Podziel się opinią

Share
d7t26f9
d7t26f9
Więcej tematów