Trwa ładowanie...
Prognoza pogody na 17 lutego

Prognoza pogody na 17 lutego

Słoneczne dni i błękit nieba na jakiś czas odchodzą w zapomnienie. Niż znad północnej Skandynawii sprawi, że pogoda w Polsce zmieni się na mokrą i deszczową. Jest też i dobra informacja: wielkimi krokami zbliża się do nas przedwiośnie.

Share
d261tzx

W piątek w wielu miejscach możemy spodziewać się opadów. Na przeważającym obszarze kraju dominować będą chmury frontu atmosferycznego z których spadnie deszcz lub mżawka. Od rana bardziej intensywnie popada na Warmii, Mazurach, na wschodzie Mazowsza i na Podlasiu. Po południu intensywne opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu uaktywnią się również na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie.

Uwaga na obfite opady

17 lutego w ciągu dnia w pasie od północno-wschodniej przez centralną po południową Polskę może spaść od 3 do 6 litrów wody na metr kwadratowy. W górach przybędzie świeżego śniegu.

Silnie powieje

Synoptycy przestrzegają też przed silnym wiatrem. Przemieszczającemu się z zachodu na wschód kraju frontowi atmosferycznemu towarzyszyć będą podmuchy o sile do 45 km/h * Napłynie chłodniejsze powietrze*

W ciągu dnia termometry wskażą od 1 stopnia na północny, w centrum oraz na wschodzie kraju do 6 stopni Celsjusza na zachodzie i południu Polski.

oprac. Adam Hrynkiewicz

d261tzx

Podziel się opinią

Share
d261tzx
d261tzx
Więcej tematów