Trwa ładowanie...
d2bz3qj

Prof. Aleksander Nalaskowski wraca. Rektor wycofał się z decyzji

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu poinformował w komunikacie, że prof. Aleksander Nalaskowski wraca do pełnienia obowiązków na uczelni. Jest to następstwo środowego spotkania wykładowcy z rektorem Andrzejem Tretynem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Aleksander Nalaskowski.
Prof. Aleksander Nalaskowski. (East News)
d2bz3qj

Profesor Aleksander Nalaskowski na łamach tygodnika "Sieci" napisał felieton pt. "Wędrowni gwałciciele". W tekście krytykował Marsze Równości za pokazywanie na nich tęczowej Matki Boskiej, wykorzystywanie cytatów z Ewangelii i "lżenie Kościoła Katolickiego". W mocnych słowach pisał też, że ruchy LGBT próbują zdominować polską opinię publiczną.

W rozmowie z WP od treści artykułu odcięła się Uczelnia Mikołaja Kopernika w Toruniu, na której pracuje naukowiec. Rektor UMK po zapoznaniu się ze sprawą zawiesił prof. Nalaskowskiego w obowiązkach na trzy miesiące. Wokół sprawy pojawiło się wiele kontrowersji.

Teraz są jednak nowe informacje. Uczelnia przyznała, że 18 września rektor prof. Andrzej Tretyn spotkał się z prof. Aleksandrem Nalaskowskim.

d2bz3qj

Prof. Nalaskowski proszony o "roztropność"

"Rozmowa koncentrowała się na kwestiach dotyczących dobra uniwersytetu i jego pracowników" - czytamy w komunikacie.

UMK zaznacza, że Aleksander Nalaskowski "wyraził poparcie dla odwołania, złożonego przez swojego pełnomocnika, od decyzji z dnia 11 września o zawieszeniu go w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące".

d2bz3qj

Ostatecznie rektor uwzględnił odwołanie wycofując się z wcześniejszej decyzji. "Jednocześnie polecił prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych" - podkreśla uczelnia.

Nalaskowski o akcji "Murem za profesorem"

– Chciałbym podziękować za dziesiątki tysięcy głosów poparcia - komentuje ogłoszenie decyzji UMK Nalaskowski.

WIDEO: Wirtualna Polska mówi #StopMowieNienawiści

W rozmowie z TVP Info wykładowca wskazuje, że sama akcja "Murem za profesorem" zebrała prawie 33 tys. głosów. - Jestem ogromnie wdzięczny za odwagę, która powodowała, że podpisywali się imieniem i nazwiskiem, w tym znani ludzie. Ta odwaga dodaje skrzydeł i pokazuje, że nie możemy rezygnować ze zmiany tego, co możemy zmienić - podkreślił.

d2bz3qj

Postępowanie wyjaśniające uczelni w sprawie będzie kontynuowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bz3qj

Podziel się opinią

Share

d2bz3qj

d2bz3qj
Więcej tematów