Trwa ładowanie...
dys5pxk

Proces "Wujka" - kolejni świadkowie?

O przesłuchanie kolejnych świadków wnioskowali we wtorek oskarżyciele w procesie w sprawie pacyfikacji w stanie wojennym kopalni "Wujek" i "Manifest Lipcowy".

dys5pxk

Prokurator i pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych chcą przesłuchania Zbigniewa Romaszewskiego, Janusza Onyszkiewicza, Yoshiho U. i Ryszarda Sz. Mają oni zweryfikować zeznania taternika Jacka J., przesłuchanego przed sądem w marcu i dodatkowo na wtorkowej rozprawie, który zeznał, że oskarżeni mieli opowiadać jak strzelali do górników.

Informacje zebrane podczas obozów szkoleniowych miały znaleźć się w tzw. raporcie taterników i trafić do przywódców "Solidarności". Zdaniem Jacka J., Yoshiho U. (współpracownik jednego z zagranicznych biur "S") był jednym z jego łączników, który miał przekazywać Bujakowi i Wałęsie informacje o strzelaniu w kopalniach.

Ryszard Sz. jest natomiast - zdaniem Jacka J. - jednym z autorów raportu taterników. Pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych Janusz Mardasiński chce też, by na polecenie sądu sporządzono portrety psychologiczne oskarżonych.

Tej części wniosku sprzeciwili się oskarżeni i ich obrońcy. Argumentowali, że na sporządzenie portretu psychologicznego jest już za późno. (and)

dys5pxk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dys5pxk
Więcej tematów