Trwa ładowanie...
ycipk-olyfii

Próbował wedrzeć się na teren Pałacu Prezydenckiego. Nowe informacje ws. Tomasza S.

Wywołał spore zamieszanie. Jeździł ulicami Warszawy niezgodnie z przepisami, potrącił funkcjonariusza i próbował sforsować samochodem bramę Pałacu Prezydenckiego. Więzienie ominie jednak Tomasza S. Biegli psychiatrzy ocenili bowiem, że jest niepoczytalny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawa sięga stycznia 2019 roku
Sprawa sięga stycznia 2019 roku (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
ycipk-olyfii

Prokuratura zleciła badania 36-latka, który w styczniu próbował autem wedrzeć się na teren Pałacu Prezydenckiego. Są wyniki, biegli psychiatrzy wydali opinię. Tomasz S. jest niepoczytany - podaje "Rzeczpospolita".

- Z powodu choroby psychicznej miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia czynów oraz pokierowania swoim postępowaniem - powiedział w rozmowie z dziennikiem Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zamiast do więzienia, Tomasz S. ma trafić do zakładu psychiatrycznego, "istnieje bowiem wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez niego czynu o znacznej społecznej szkodliwości". Wniosek w tej sprawie złożyła już prokuratura.

ycipk-olyfii

Kulisy sprawy

Przypomnijmy, że w styczniu Tomasz S. jeździł ulicami Warszawy niezgodnie z przepisami, potrącił funkcjonariusza - uderzył go bokiem auta, przez chwilę wiózł go na masce - i próbował sforsować samochodem bramę Pałacu Prezydenckiego. Zatrzymał się jednak na zaporach zabezpieczających wjazd na teren Pałacu.

Zobacz także: Gdańsk. Aleksander Kwaśniewski uszczypliwie o Andrzeju Dudzie

ycipk-olyfii

Nie reagował na wezwania policjantów. Zdaniem funkcjonariuszy nie było z nim logicznego kontaktu.

Tomaszowi S. zarzucono czynną napaść na funkcjonariusza i usiłowanie wdarcia się do Pałacu Prezydenckiego poprzez sforsowanie samochodem ogrodzenia. 36-latek nie przyznaje się do zarzutów i odmawia odpowiedzi na pytania prokuratora. Straci prawo jazdy.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-olyfii
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-olyfii

ycipk-olyfii
ycipk-olyfii