Trwa ładowanie...

Próbna Matura z Operonem i WP. Matematyka poziom podstawowy. Arkusz z odpowiedziami

W Próbnej Maturze z Operonem, Wirtualną Polską i British Council w tym roku bierze udział ponad 160 tys. maturzystów z całej Polski. W środę 22 listopada o godz. 9:00 zmierzyli się z zadaniami z matematyki na poziomie podstawowym. Publikujemy odpowiedzi.

Share
Próbna Matura z Operonem i WP. Matematyka poziom podstawowy. Arkusz z odpowiedziami
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Ociepa
dwdu0f8

Arkusz egzaminacyjny składa się z około 30 zadań otwartych i zamkniętych. Materiał obowiązujący na egzaminie to przekrój całej wiedzy zdobytej w szkole ponadgimnazjalnej. Sprawdzane są również umiejętności wyniesione z gimnazjum.

Na rozwiązanie arkusza uczniowie mają 170 minut. Aby egzamin został zaliczony, należy uzyskać minimum 30 proc. punktów.
Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym jest przedmiotem obowiązkowym na państwowej maturze, która odbędzie się 7 maja.

Arkusz wraz z odpowiedziami jest już dostępny do pobrania.

dwdu0f8

Zapraszamy również o godzinie 17:00 do WP.TV, gdzie w trakcie programu na żywo ekspert Wydawnictwa Operon omówi zadania z Próbnej Matury z Operonem z matematyki i będzie odpowiadać na pytania użytkowników zadawane za pośrednictwem profilu WP na Facebooku.

Trzeciego dnia Próbnej Matury z Operonem odbędą się egzaminy z języków obcych. Arkusze wraz z odpowiedziami tylko w WP godzinę po egzaminie.

"Trzeba sobie powiedzieć: dam radę". Ekspertka wyjaśnia, jak pokonać przedmaturalny stres

dwdu0f8

Podziel się opinią

Share
dwdu0f8
dwdu0f8
Więcej tematów