Trwa ładowanie...
dgmf7ck

Próbna Matura z Operonem i WP. Języki obce poziom podstawowy. Arkusze z odpowiedziami

W Próbnej Maturze z Operonem, Wirtualną Polską i British Council bierze udział w tym roku ponad 160 tys. maturzystów z całej Polski. W czwartek 23 listopada o godzinie 9:00 rozwiązywali arkusz egzaminacyjny z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym - do wyboru uczniowie mieli dwa języki: angielski i niemiecki. Aż 150 tys. z nich wybrało j. angielski. Publikujemy odpowiedzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
160 tys. maturzystów bierze udział w Próbnej Maturze z Operonem, Wirtualną Polską i British Council
160 tys. maturzystów bierze udział w Próbnej Maturze z Operonem, Wirtualną Polską i British Council (Agencja Gazeta, Fot: Maciej Jarzebinski)
dgmf7ck

Egzamin z języka obcego rozpoczyna się od części z rozumienia ze słuchu. Uczniowie odsłuchują nagranie lektorskie i rozwiązują opracowanie do treści nagrań zadania. W drugiej części znajdują się zadania wymagające przeczytania tekstów źródłowych i rozwiązania zadań odnoszących się do nich - zadania sprawdzają m.in. umiejętność rozumienia czytanego tekstu. Kolejna część sprawdza znajomość środków językowych - zadania dotyczą głównie gramatyki. W ostatnim zadaniu uczniowie muszą napisać wypracowanie na zadany temat, które będzie mieściło się między 80 a 130 słowami.

Patronat merytoryczny nad Próbną Maturą z Operonem z języka angielskiego objęło British Council.
Na rozwiązanie arkusza uczniowie mają 120 minut. Aby egzamin został zaliczony, należy uzyskać minimum 30 proc. pkt.
Egzamin tego typu jest przedmiotem obowiązkowym na państwowej maturze. Właściwy egzamin z j. angielskiego zaplanowany jest na 8 maja, a z niemieckiego -15 maja.
Arkusze wraz z odpowiedziami są już dostępne do pobrania:

O godzinie 14:00 chętni uczniowie podejdą do Próbnej Matury z j. angielskiego lub niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Arkusze wraz z odpowiedziami już o 17:00. Ostatniego dnia Próbnej Matury z Operonem, Wirtualną Polską i British Council odbędą się egzaminy z pozostałych przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym.

Zobacz także:
Próbna Matura z Operonem – język polski poziom podstawowy – arkusze z odpowiedziami
Próbna Matura z Operonem – matematyka poziom podstawowy – arkusze z odpowiedziami

dgmf7ck

Podziel się opinią

Share
dgmf7ck
dgmf7ck
Więcej tematów