Próbna matura 2019 matematyka z Operonem. Odpowiedzi i pytania
20 listopada uczniowie ostatnich klas liceum przystąpią do kolejnej próbnej matury z Operonem. Sprawdź odpowiedzi i pytania z próbnego egzaminu dojrzałości z matematyki.
Próbna matura z matematyki z Operonem. Odpowiedzi i pytania
20 listopada uczniowie szkół średnich w całej Polsce napisali próbną maturę z matematyki. Od lat sprawdzian przed majowym egzaminem dojrzałości przygotowuje wydawnictwo Operon. O 9:00 licealiści zaczęli próbny egzamin na poziomie podstawowym. Mieli na rozwiązanie zadań 170 minut.
W pierwszej części próbnej matury z matematyki na poziomie podstawowym uczniowie odpowiadali na 25 zadań zamkniętych. Znalazły się wśród nich zadania z funkcji kwadratowej, pierwiastków, nierówności, obliczania funkcji trygonometrycznej i miar kątów. Ważnym bohaterem części testowej były także ułamki.
Próbna matura z matematyki z Operonem. Pytania otwarte
Druga część próbnej matury z matematyki obejmowała zadania otwarte o numerach od 26 do 34. Warte 2 punkty zadanie 27 brzmiało: "Na trójkącie o bokach długości pierwiastek z 5, pierwiastek z 15, pierwiastek z 10 opisano okrąg. Oblicz długość promienia tego okręgu". Z kolei treść zadania 30 była następująca: "Suma długości boku kwadratu i jego przekątnej jest równa 1. Oblicz długość przekątnej tego kwadratu. Wynik zapisz w postaci a+b pierwiastków z c".
W ostatnim zadaniu, 34, za którego poprawne rozwiązanie można było zdobyć 4 punkty, polecenie brzmiało: "W gospodarstwie ogrodniczym zapakowano 480 róż do pewnej liczby kartonów. Gdyby jednak do każdego kartonu włożono o 3 róże mniej, to do zapakowania tej samej ilości róż należałoby użyć o 8 kartonów więcej. Do ilu kartonów zapakowano pierwotnie róże i ile róż było w każdym kartonie?".
Licealiści zainteresowani zdaniem matury z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczną zmagania z arkuszem egzaminacyjnym o 14:00, a modele odpowiedzi będą mogli sprawdzić o 18:00.
Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl