Trwa ładowanie...

Problemy sędziego Szmydta. Alkohol, kobiety i długi

Przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Biernacki uważa, że zbiegły na Białoruś sędzia Tomasz Szmydt nie zaszkodzi Polsce informacjami przekazanymi białoruskim służbom. - Dysponuje przebogatą wiedzą, bo był ciekawie sytuowany, ale ta wiedza, już po weryfikacji przez ABW, nie jest dla nas tak groźna - stwierdził Biernacki.

Przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek BiernackiPrzewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek BiernackiŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d42l8z6
d42l8z6

Członek Kolegium do Spraw Służb Specjalnych był gościem porannej "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24. W programie ujawnił szczegóły dotyczące sędziego Tomasza Szmydta.

- Był osobą, która cały czas miała problemy finansowe. Nie płacił alimentów, więcej, miał problemy ze swoimi słabościami, tak, że musiał się leczyć. I ta osoba nadal zajmowała tak wysokie stanowisko - powiedział przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

Marek Biernacki dodał, że państwo polskie poniosło duże straty, jako że "segment wiedzy" sędziego, dotyczący funkcjonowania państwa polskiego, był "istotny". - Działał w obrębie Ministerstwa Sprawiedliwości, miał różne sposoby wpływania na to, żeby w Polsce zniszczyć, obniżyć ten stan praworządności i wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej - mówił Biernacki.

d42l8z6

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kiedy ruszy komisja ds. badania wpływów rosyjskich? "Kwestia dni"

Urzędnik nie przypuszcza, by Szmydt cały czas, od hejterskiej kampanii Kasty i Antykasty wymierzonej w sędziów, był agentem służb wschodnich. - Wtedy wydaje mi się, że działał on tak, bo mu tak kazali jego przełożeni. Znalazł swoje miejsce - stwierdził Biernacki.

Dodał jednak, że Szmydt miał ogromne problemy ze "swoimi słabościami". Wyjaśnił, że na te niekontrolowane przez byłego sędziego płaszczyzny, składało się kilka spraw. - Powiedzmy alkohol. Kobiety też. Alkohol i kobiety - stwierdził Biernacki.

Dodał także, że Szmydtowi ta sytuacja, która powinna zainteresować polskie służby, nie zaszkodziła, wręcz przeciwnie - dostał awans. - On został bardzo dobrze sytuowany w strukturze sędziowskiej, a za samą aferę hejterską, za to, że obrażał, że wyciągał najbardziej brudne rzeczy od swoich kolegów sędziów, nie powinien pełnić tej funkcji - dodał Marek Biernacki.

d42l8z6

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d42l8z6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d42l8z6
Więcej tematów