Trwa ładowanie...

Problemy posła z PiS. Piotr O. z aktem oskarżenia

Gotowy jest już akt oskarżenia wobec zawieszonego polityka PiS z Biłgoraja. Prokuratorzy twierdzą, że Piotr O. kupił prawo jazdy. Jednak to nie wszystkie zarzuty wobec posła.

Share
Problemy posła z PiS. Piotr O. z aktem oskarżenia
Źródło: newspix.pl
d4fufmn

Akt oskarżenia przygotowany przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie został wysłany już do Sądu Rejonowego w Biłgoraju - informuje kurierlubelski.pl. Śledczy postawili parlamentarzyście - zawieszonemu teraz w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości - w sumie cztery zarzuty.

Zdaniem prokuratorów Piotr O miał za nie mniej niż 1,5 tys. zł kupić prawo jazdy kategorii A i C oraz na podstawie fałszywego dokumentu przystąpić do kursu i egzaminu na kolejną kategorią. Akt oskarżenia zarzuca również politykowi posłużenie się dokumentem uzyskanym bezprawnie podczas kontroli drogowej.

d4fufmn

- Najpoważniejszy jest pierwszy z przedstawionych zarzutów, opisujący zachowania korupcyjne. W tym przypadku grozi kara od roku do dziesięciu lat więzienia - wyjaśnia "Dziennikowi Wschodniemu" Zbigniew Łupina, prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju.

Kiedy sprawa została nagłośniona, poseł zaprzeczał, aby kupił prawo jazdy na ciężarówkę. Teraz nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Skandaliczne słowa senatora PiS. Joanna Lichocka przyznaje: palnął

d4fufmn

Podziel się opinią

Share
d4fufmn
d4fufmn
Więcej tematów