Trwa ładowanie...
dg6f2q5

Problemy posła z PiS. Piotr O. z aktem oskarżenia

Gotowy jest już akt oskarżenia wobec zawieszonego polityka PiS z Biłgoraja. Prokuratorzy twierdzą, że Piotr O. kupił prawo jazdy. Jednak to nie wszystkie zarzuty wobec posła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowi z Biłgoraja grozi kara więzienia
Posłowi z Biłgoraja grozi kara więzienia (newspix.pl)
dg6f2q5

Akt oskarżenia przygotowany przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie został wysłany już do Sądu Rejonowego w Biłgoraju - informuje kurierlubelski.pl. Śledczy postawili parlamentarzyście - zawieszonemu teraz w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości - w sumie cztery zarzuty.

Zdaniem prokuratorów Piotr O miał za nie mniej niż 1,5 tys. zł kupić prawo jazdy kategorii A i C oraz na podstawie fałszywego dokumentu przystąpić do kursu i egzaminu na kolejną kategorią. Akt oskarżenia zarzuca również politykowi posłużenie się dokumentem uzyskanym bezprawnie podczas kontroli drogowej.

- Najpoważniejszy jest pierwszy z przedstawionych zarzutów, opisujący zachowania korupcyjne. W tym przypadku grozi kara od roku do dziesięciu lat więzienia - wyjaśnia "Dziennikowi Wschodniemu" Zbigniew Łupina, prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju.

dg6f2q5

Kiedy sprawa została nagłośniona, poseł zaprzeczał, aby kupił prawo jazdy na ciężarówkę. Teraz nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Skandaliczne słowa senatora PiS. Joanna Lichocka przyznaje: palnął

dg6f2q5

Podziel się opinią

Share

dg6f2q5

dg6f2q5
Więcej tematów