Trwa ładowanie...
d97nqw1

Prezydent wręczył nominacje generalskie. Stopnie otrzymały cztery osoby

Prezydent Andrzej Duda wręczył cztery nominacje na pierwszy stopień generalski w wojsku. - Ogromnie na panów liczymy w czasie, który, jak powiedziałem, jest czasem trudnym, bo to czas modernizacji polskiej armii - zaznaczył podczas uroczystości.
Share
Prezydent Andrzej Duda wręczył 4 nominacje generalskie
Prezydent Andrzej Duda wręczył 4 nominacje generalskieŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d97nqw1

- Chciałbym, żeby ta armia była taka, że nikomu nie będzie się opłacało nigdy podnieść ręki na Polskę - powiedział podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda.

Prezydent wręczył nominacje generalskie czterem osobom. Stopień generała brygady otrzymali: dowódca 25. Brygady Kawalerii Powietrznej płk Adam Marczak, dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk pil. Ireneusz Nowak, szef sztabu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych płk Zbigniew Powęska oraz dowódca 1. Brygady Pancernej płk Jan Wojno.

d97nqw1

- Ogromnie na panów liczymy w czasie, który, jak powiedziałem, jest czasem trudnym, bo to czas modernizacji polskiej armii - stwierdził Duda. I dodał, że "wstąpienie do wojska oznacza także ryzyko utraty życia".

Zobacz także: "Macierewicz ma kłopoty". Siemoniak mówi o „niegodziwych działaniach” b. ministra

- Chciałbym, żeby ta armia była taka, że nikomu nie będzie się opłacało nigdy podnieść ręki na Polskę - podkreślił. I powiedział, że polskie lotnictwo potrzebuje nowych jednostek.

d97nqw1

- Nie możemy dłużej latać na posowieckim sprzęcie, dlatego, że nie jest to sprzęt jakiego używa się w NATO, a po drugie ten sprzęt ma już swoje lata i niedługo nie będzie się nadawał w ogóle do użytku - wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d97nqw1

Podziel się opinią

Share
d97nqw1
d97nqw1
Więcej tematów