Trwa ładowanie...

Prezydent Iranu z wizytą w Arabii Saudyjskiej

Przebywający w Arabii Saudyjskiej prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad rozmawiał z królem Abdem Allahem as-Saudem. Rozmowy te, zdaniem obserwatorów, mogą pomóc złagodzić napięcia na tle religijnym w Iraku i Libanie oraz zapobiec dalszej izolacji Iranu w świecie.

Prezydent Iranu z wizytą w Arabii SaudyjskiejŹródło: AFP
d1o2dc3
d1o2dc3

Do spotkania doszło po tygodniach działań dyplomatycznych na linii Iran-Arabia Saudyjska, podejmowanych przez wysłanników obu krajów.

Wizyta Ahmadineżada przypada na czas wydarzeń, które grożą dalszą izolacją Iranu na arenie światowej i nałożeniem na ten kraj sankcji za odmowę zaprzestania wzbogacania uranu.

Król powitał prezydenta osobiście na lotnisku. Później był bankiet na cześć gościa - podała oficjalna saudyjska agencja prasowa (Saudi Press Agency).

Saudyjscy i irańscy analitycy są zdania, że współpraca między dwoma gigantami przyniesie pożytek obu krajom i całemu regionowi.

Iran, w którym 96 ludności to szyici, i Arabia Saudyjska, gdzie dominują sunnici, stoją po przeciwnych stronach barykady w konfliktach, które zagrażają Bliskiemu Wschodowi.

d1o2dc3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o2dc3
Więcej tematów