Trwa ładowanie...
prezydent francji

Prezydent Francji Emmanuel Macron odwiedzi Polskę. Znana nieoficjalna data

Emmanuel Macron w Polsce ma się pojawić 3 i 4 lutego. Według wstępnych informacji ma odwiedzić Warszawę i Kraków. Prezydentowi Francji ma towarzyszyć minister gospodarki Bruno Le Maire. Termin nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony.

Share
Prezydent Francji Emmanuel Macron odwiedzi Polskę. Znana nieoficjalna data
Źródło: Forum, Fot: Christian Hartmann
d4aaijp

Emmanuel Macron ma pojawić się w Polsce 3 i 4 lutego. Podczas wizyty w naszym kraju ma odwiedzić Warszawę i Kraków. Prezydentowi Francji podczas podróży ma towarzyszyć m.in. minister gospodarki Bruno Le Marie. Termin nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony - podaje Polityka Insight.

Przyjazd Macrona do Polski zapowiadał pod koniec grudnia szef gabinetu politycznego prezydenta Krzysztof Szczerski. Prezydent Francji miałby widzieć się w naszym kraju z głową państwa Andrzejem Dudą. Spotkanie ma być efektem rozmowy prezydentów podczas szczytu NATO w Londynie.

d4aaijp

Wizyta Macrona w Polsce będzie pierwszą od 2013 r. O przyjeździe prezydenta Francji mówiło się od niemal roku. Początkowo miał pojawić się w kwietniu, ale Polska przełożyła spotkanie w obawie przed tym, że Macron wzmocni opozycję przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Zobacz też: "To żenujące". Andrzej Duda nie jedzie do Izraela. Włodzimierz Czarzasty kpi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4aaijp

Podziel się opinią

Share
d4aaijp
d4aaijp
Więcej tematów