Trwa ładowanie...

Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Bidenem

Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych Andrzej Duda i Joe Biden odbyli w środę rozmowę telefoniczną poświęconą zbliżającym się szczytom Dziewiątki Bukresztańskiej i NATO oraz sytuacji w Ukrainie.

Share
Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Bidenem Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Bidenem Źródło: East News, PAP, fot: .
d4mpvs1

"Trwa rozmowa telefoniczna Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Prezydentem USA Joe Bidenem" - poinformowała Kancelaria Prezydenta na Twitterze przed godz. 17.30. Przywódcy rozmawiali o zbliżającym się szczycie Dziewiątki Bukresztańskiej i NATO oraz sytuacji w Ukrainie.

"Umówili się na kolejne rozmowy"

"Omówiono również sposoby wzmocnienia bezpieczeństwa Polski oraz współpracę polsko-amerykańską w dziedzinach bezpieczeństwa i gospodarki" - przekazała Kancelaria Prezydenta.

d4mpvs1

Duda i Biden mówili też o terminach kolejnych swoich rozmów. - Prezydenci z pewnością spotkają się w Madrycie. Co do wcześniejszych spotkań: nie wiem. Wiem, że na pewno są planowane kolejne rozmowy telefoniczne - powiedział Szrot. Dodał, że rozmowa trwała ok. pół godziny.

Cykl wizyt w Europie Południowej

W środę wieczorem Andrzej Duda udaje się do Portugalii. To początek jego podróży po południowej Europie. Celem kolejnych wizyt jest lobbowanie za jak najszybszym przyznaniem Ukrainie statusu państwa kandydującego do Unii Europejskiej.

Rozmowa Duda - Zełenski

W poniedziałek prezydenci Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski omówili w rozmowie telefonicznej aktualną sytuację na wschodzie Ukrainy i dalsze działania obu państw - poinformował prezydencki minister Jakub Kumoch. "Polska będzie wspierać Ukrainę zarówno w jej walce o niepodległość, jak i w jej aspiracjach unijnych" - zapewnił na Twitterze Kumoch.

d4mpvs1

Przeczytaj także:

Kaczyński pominął ważny temat. Dlaczego? Tłumaczenie rzecznika PiS

d4mpvs1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d4mpvs1
Więcej tematów