Trwa ładowanie...
d4b0v43

Obchody Święta Niepodległości. Prezydent Andrzej Duda zaprosił Donalda Tuska

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przyjął zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy na obchody 11 listopada w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda ma wygłosić przemówienie 11 listopada
Prezydent Andrzej Duda ma wygłosić przemówienie 11 listopada (Agencja Gazeta)
d4b0v43

Taką informację podało TVN24. Szef Rady Europejskiej spędzi w Polsce kilka godzin i wróci do Brukseli.

Prezydent Andrzej Duda o godz. 9 weźmie udział we mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej. Następnie w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. O godz. 12 rozpocznie się uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Tam też zaplanowano przemówienie prezydenta.

Jak poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, Andrzej Duda na obchody Święta Niepodległości zaprosił wszystkich byłych prezydentów i premierów Polski.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski w rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedział, że Donald Tusk po raz pierwszy przyjął zaproszenie od Andrzeja Dudy.

Informację o wizycie Donalda Tuska opublikowano też na stronie internetowej Rady Europejskiej.

d4b0v43

Krzysztof Łapiński: święta powinny łączyć

Na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński kilka razy podkreślał, że Andrzej Duda wysyła takie same zaproszenia do wszystkich byłych premierów i prezydentów Polski na 3 maja i 11 listopada.

Jak dodał, przewodniczący Rady Europejskiej poprosił o możliwość złożenia wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza, a Kancelaria Prezydenta przychyliła się do tego.

Krzysztof Łapiński zapytany, czy przyjęcie zaproszenia przed Donalda Tuska zaskoczyło prezydenta stwierdził, że nie pytał o to Andrzeja Dudy. – Chyba dobrze jest, że 11 listopada chcą świętować ludzie z różnych opcji politycznych – powiedział.

Rzecznik prezydenta odniósł się też do nieobecności Jarosława Kaczyńskiego na obchodach Święta Niepodległości. - Każdy ma prawo świętować, jak chce. Prezes Jarosław Kaczyński i PiS obchodzi 11 listopada w Krakowie, czyli też w miejscu bardzo ważnym dla Polaków. Należy się tylko cieszyć, że Święto Niepodległości obchodzimy nie tylko centralnie w Warszawie – stwierdził Krzysztof Łapiński.

d4b0v43

Poza Jarosławem Kaczyńskim na obchodach w Warszawie nie będzie byłego premiera Leszka Milera. Jak poinformował na Twitterze, w sobotę rano wylatuje do USA. Na razie decyzji o obecności na obchodach nie podjął Lech Wałęsa.

d4b0v43

Podziel się opinią

Share
d4b0v43
d4b0v43
Więcej tematów