Trwa ładowanie...
pis

Prezydent Andrzej Duda wygwizdany w Pucku. PiS składa projekt uchwały

Rywalizacja przed wyborami prezydenckimi trwa. PiS nie poprzestaje na krytycznych komentarzach na temat wydarzeń w Pucku. Po tym, jak zakłócono wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy, posłowie zgłaszają projekt uchwały, w którym sprzeciwiają się "barbarzyńskim zachowaniom".

Share
Prezydent Andrzej Duda wygwizdany w Pucku. PiS składa projekt uchwały
Źródło: East News, fot: Wojciech Stróżyk
d2zlfhg

PiS pisze o "bezprzykładnym ataku na prezydenta" w Wejherowie i Pucku. "Grupa chuliganów zakłóciła przebieg państwowych uroczystości, lżąc i obrażając głowę państwa" - czytamy. W związku z tym zgłasza projekt uchwały.

Podkreślono w nim, że Sejm jest "oburzony barbarzyńskimi zachowaniami", "ubolewa nad brakiem odpowiedniej reakcji służb" i czuje "wstyd z powodu postawy części parlamentarzystów, którzy poparli atak na prezydenta". W projekcie pada nazwisko kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Posłowie PiS piszą, że afirmowanie przez nią barbarzyńskich zachowań licuje z godnością funkcji wicemarszałka Sejmu. Zaznaczają, że "szacunek wobec prezydenta powinien być nadrzędny wobec osobistych ambicji polityków i partyjnych interesów". "Ani tocząca się kampania wyborcza, ani rywalizacja polityczna nie mogą być usprawiedliwieniem dla wyrażania nienawiści i pogardy wobec polskiego państwa" - czytamy w projekcie.

Zobacz też: Komórka PiS do walki z fake newsami. Ironiczny komentarz Borysa Budki

Do wydarzeń w Pucku odniosła się też burmistrz miasta. - Trudno, żebyśmy brali odpowiedzialność, że ktoś przyszedł i zrobił nam zadymę. Chcieliśmy, by to było święto ponad podziałami - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Hanna Pruchniewska.

d2zlfhg

Jednocześnie przyznała że przeprosiła prezydenta osobiście. - Było mi wstyd za te krzyki, ale publicznie nie mam za co przepraszać, ponieważ nad sytuacją czuwały tam służby państwowe i to one są odpowiedzialne, nie ja - jednoosobowo.

Burmistrz Pucka uważa ponadto, że Kidawa-Błońska też nie ma za co przepraszać. Tego domaga się jednak PiS. Zapowiedział utworzenie przy sztabie wyborczym Andrzeja Dudy komórki ds. walki z fake newsami.

Co się stało w Pucku?

Przypomnijmy, że w poniedziałek Duda wziął udział w obchodach 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem w Pucku. Podczas wygłaszania mowy prezydent Polski został wygwizdany przez grupę osób z tłumu zgromadzonego przed sceną. Skandowano m.in. hasła "marionetka i "będziesz siedział".

PiS był przekonany, że nie stoją za tym przypadkowe osoby. Ustalił, że grupa przyjechała z Warszawy i są to członkowie Lotnej Brygady Opozycji, znanej z innych akcji - np. kartonowego czołu na pl. Piłsudskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zlfhg

Podziel się opinią

Share
d2zlfhg
d2zlfhg
Więcej tematów