Prezydent Andrzej Duda przypieczętował zmiany w sądownictwie. Podpisał nowelizację ustaw
Najpierw Sejm, potem Senat przyjęli nowelizację ustaw sądowych. Brakowało tylko podpisu prezydenta. Andrzej Duda właśnie go złożył.
Protesty nic nie dały. Kolejna nowelizacja ustaw sądowych wejdzie w życie. Prezydent Andrzej Duda złożył po dnia swój podpis. Wcześniej przyjął ją Sejm, a po nim Senat.
Ta nowelizacja dotyczy między innymi wyboru I prezesa i sędziów Sądu Najwyższego.
Przypomnijmy, że obrady Sejmu były burzliwe. Po przegłosowaniu projektu ustawy posłowie opozycji krzyczeli: "demokracja". - Dorzynacie Sąd Najwyższy. Nie było i nie ma żadnej reformy. Powinniście wyjść i przeprosić Polaków, że ta ustawa to jedno wielkie oszustwo - mówił Borys Budka z PO.
Zobacz także: Małgorzata Wassermann: "Nie jestem przywiązana do ław sejmowych"
Gdzie jest poseł Jarosław Kaczyński? W poniedziałek był. Don Kaczyński przyszedł tylko po to, żeby dać wam wskazówki, a wy barany słuchacie - pytał Adam Szłapka z Nowoczesnej.
Z kolei senatorowie przyjęli ustawę z błędem.
Przeciwnicy zmian w sądownictwie gromadzili się przed Sejmem i Senatem. Doszło do starcia pomiędzy demonstrantami i funkcjonariuszami policji. W efekcie zatrzymano cztery osoby. W sobotę po południu zostali wypuszczeni z aresztu, jednak już z postawionymi zarzutami. Będą sądzeni za naruszenie nietykalności policji. Za to może im grozić nawet do trzech lat pozbawienia wolności.
Źródło: 300polityka.pl/WP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl