Trwa ładowanie...
d2zo3k0

Prezydent Andrzej Duda już w USA. Sesja ONZ i rozmowa z Donaldem Trumpem

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką w sobotę wieczorem czasu lokalnego przyleciał do Stanów Zjednoczonych. Prezydent weźmie udział w 74. sesji Zgromadzenie Ogólnego ONZ. Zaplanowano również rozmowę "w cztery oczy" z Donaldem Trumpem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda po przylocie do Nowego Jorku
Prezydent Andrzej Duda po przylocie do Nowego Jorku (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2zo3k0

Andrzej Duda oficjalną wizytę w USA rozpocznie w niedzielne popołudnie lokalnego czasu od udziału w mszy św. w kościele Świętego Krzyża w miejscowości New Britain w stanie Connecticut.

Program przewiduje również spotkanie pary prezydenckiej się z przedstawicielami Katedry Polskiej w Central Connecticut State University.

Wystąpienie Andrzeja Dudy zaplanowano podczas kolejnej uroczystości, w Parku Walnut Hill. Wieczorem prezydent wręczy tam odznaczenia zasłużonym przedstawicielom Polonii.

d2zo3k0

Spotkanie z Donaldem Trumpem

Do spotkania z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem dojdzie w poniedziałek, dzień przed debatą generalną 74. Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Polska strona zapowiada podpisanie polsko-amerykańskiej deklaracji o współpracy obronnej.

d2zo3k0

- Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump budują stabilne fundamenty pod wieloletnią obecność sił USA w Polsce - stwierdza Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, cytowany przez Radio Zet.

Podkreśla, że umowa zatwierdzi oficjalnie lokalizacje baz dla sprzętu i żołnierzy, co "będzie ważnym krokiem w zwiększaniu obecności wojskowej USA w Polsce". Deklaracja o zacieśnieniu współpracy wojskowej między Polską a USA miała zostać początkowo podpisana podczas planowanej wizyty Trumpa w Polsce.

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski mówił wcześniej, że prezydenci poruszą także tematy związane z dwustronną współpracą energetyczną oraz zniesienia wiz dla Polaków.

d2zo3k0

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jerzy Stuhr pozywa państwo za smog. Zdumiewająca reakcja posłanki Lichockiej

d2zo3k0

Podziel się opinią

Share
d2zo3k0
d2zo3k0
Więcej tematów