Trwa ładowanie...
d366v9g

Prezydent Andrzej Duda w Puszczy Białej. Sprząta las

Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną pojechał do Puszczy Białej. Razem z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami zainaugurował ogólnopolską akcję sprzątania lasu "sprzątaMY".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda sprzątał las w Puszczy Białej
Prezydent Andrzej Duda sprzątał las w Puszczy Białej (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d366v9g

- Niestety po okresie letnim ludzie w lasach zostawiają jakieś puszki po piwie, butelki. Warto je sprzątać, bo wtedy las jest piękniejszy. Apelujemy, by brać udział w tej akcji - mówił prezydent.

W akcji na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka oprócz pary prezydenckiej udział wzięli także szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk, dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny oraz doradca prezydenta RP Paweł Sałek.

Zobacz także: Andrzej Duda z żoną sadzili drzewa w Rytlu. Prezydent ocierał pot z czoła

d366v9g

- Można trochę zebrać, chociaż nie powiem, żeby ten las był bardzo zaśmiecony, jest dobrze utrzymany, ale niestety po okresie letnim zawsze jakieś puszki po piwie, butelki ludzie zostawiają. Warto je sprzątać, bo wtedy las jest piękniejszy. Już nie wspomnę, że niektóre z nich mogą stanowić pułapki dla zwierząt, więc warto pozbierać te śmieci. Apelujemy, by brać udział w tej akcji - podkreślił prezydent.

Zobacz także: Jerzy Stuhr pozywa państwo za smog. Zdumiewająca reakcja posłanki Lichockiej

Według szefa resortu środowiska, włączenie się pary prezydenckiej w akcję sprzątania lasów "to niezwykle ważny przekaz i zachęta dla wszystkich, którzy sprzątają dzisiaj świat". Przypomniał, że porzucone w lesie śmieci są śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących tam zwierząt. Mogą także przyczyniać się do wywoływania pożarów. - Sprzątanie lasu jest więc bardzo ważną akcją - zaznaczył.

Zobacz także: Znamy cel spotkania Trump-Duda w Nowym Jorku. Będzie podpisanie dokumentu ws. "Fortu Trump"?

W najbliższy weekend w 430 nadleśnictwach w całym kraju na chętnych do pomocy w sprzątaniu lasów będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie. Na stronie głównej Lasów Państwowych można na specjalnej mapie odnaleźć najbliższe biuro nadleśnictwa, w którym otrzyma się szczegółowe informacje o akcji w swojej okolicy.

- W piątek 20 września, kiedy na całym globie będzie rozpoczynało się "Sprzątanie Świata" my będziemy sprzątać las. Dołącz do nas - zachęca prezydent Duda w spocie promującym akcję.

d366v9g

Leśnicy informują, że w ubiegłym roku wywieźli z lasów 109 tys. m sześc. śmieci, które mogłyby się zmieścić w tysiącu wagonów kolejowych. Lasy Państwowe na sprzątanie lasów wydają rocznie ok. 20 mln zł.

Akcja sprzątania lasów ma związek z globalną inicjatywą "Sprzątania świata". W Polsce "Sprzątanie świata" odbędzie się już po raz 26. Inicjatorką akcji była Mira Stanisławska-Meysztowicz.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d366v9g

Podziel się opinią

Share

d366v9g

d366v9g
Więcej tematów