Trwa ładowanie...
d2oeyh4

Andrzej Duda z żoną sadzili drzewa w Rytlu. Prezydent ocierał pot z czoła

W piątek ruszyła ogólnopolska akcja #sadziMY. Prezydent Andrzej Duda z żoną dołączyli do harcerzy, studentów, strażaków i wolontariuszy, którzy pomagają leśnikom sadzić las w okolicach Rytla (woj. pomorskie). W tym nadleśnictwie zostanie posadzonych 300 tys. nowych drzew.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda z żoną posadzili dęby szypułkowe
Andrzej Duda z żoną posadzili dęby szypułkowe (Agencja Forum, Fot: Daniel Frymark)
d2oeyh4

Prezydent Andrzej Duda patronuje akcji sadzenia drzew na terenach zniszczonych przez wichurę w sierpniu 2017 r. W Nadleśnictwie Rytel od rana przy sadzeniu lasu pomaga ponad tysiąc osób. Para prezydencka posadziła kilkanaście dębów szypułkowych - informuje Radio Gdańsk.

Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

– Chciałbym, żeby para prezydencka, kolejne pary prezydenckie, w kolejnych kadencjach sadziły las. By ta akcja nie miała tylko jednorazowego charakteru – powiedział na zakończenie akcji prezydent Andrzej Duda.

d2oeyh4

Przypomniał, że Nadleśnictwo Rytel to szczególne miejsce, bo nawałnica odebrała tu życie dwóm młodym harcerkom. Zaznaczył, że chciałby, aby akcja sadzenia drzew była w jakimś sensie aktem pamięci o nich. – Na pewno by chciały, aby tutaj, gdzie przyjechały na obóz, by cieszyć się lasem, przyrodą, znów był piękny, wspaniały, wielki las – dodał.

Tu wydarzyła się tragedia

Nieprzypadkowo sadzenie drzew zaczęło się od Rytla.

- To nadleśnictwo Rytel wszystkim kojarzy się właśnie z tą tragedią, która się wydarzyła 11 sierpnia 2017 r. Ogromna burza, ogromne zniszczenia, niestety także ofiary śmiertelne. Oprócz tego Nadleśnictwo Rytel jest takim terenem, gdzie ponad 60 procent powierzchni została uszkodzona. To nadleśnictwo zostało najbardziej dotknięte przez żywioł - powiedział Bartosz Bazela, szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

W piątek i w sobotę wolontariusze posadzą na terenie Nadleśnictwa Rytel 300 tysięcy drzew. Akcja #sadziMY ma zachęcić Polaków do samodzielnego sadzenia drzew w całej Polsce. Od dzisiaj we wszystkich nadleśnictwach wydawane są darmowe sadzonki. Otrzymane drzewko można posadzić w dowolnym miejscu. Do dyspozycji jest 100 tysięcy drzewek.

d2oeyh4

Źródło: Radio Gdańsk, tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2oeyh4

Podziel się opinią

Share

d2oeyh4

d2oeyh4
Więcej tematów