ycipk-2yao69

Andrzej Duda o reelekcji: jestem jeszcze względnie młody

Andrzej Duda tryska optymizmem przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. Prezydent wierzy w swoje szanse i przekonuje, że jak na polityka jest wciąż młodym człowiekiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (East News)
ycipk-2yao69

Duda został zapytany o ponowny start w wyborach prezydenckich w wywiadzie na łamach "Gościa Niedzielnego". Prezydent nie chciał oceniać swoich szans na reelekcję, ale stwierdził, że "jak na politykę i pełniony urząd jest jeszcze względnie młodym człowiekiem".

Analizując swoją pozycję w nadchodzących wyborach, przypomniał te z 2015 roku, kiedy pokonał faworyzowanego Bronisława Komorowskiego. "Generalnie jestem życiowym optymistą. Byłem nim nawet wtedy, gdy po ogłoszeniu pod koniec 2014 r., że będę kandydował, wszyscy mówili, że nie mam żadnych szans. Powtarzali to także w czasie kampanii, a jednak się okazało, że wygrałem" - powiedział.

ycipk-2yao69

Andrzej Duda podkreślił również, że jest zadowolony z pozycji, jaką osiągnął w obozie Prawa i Sprawiedliwości i jest wskazywany jako pewny kandydat na stanowisko prezydenta w kolejnych wyborach. "To jest bardzo miłe. Cieszę się, że moja praca jest doceniana przez koleżanki i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, ze Zjednoczonej Prawicy, bo staram się wspierać działania, które służą budowaniu sprawiedliwego państwa i jego wzmacnianiu" - stwierdził.

Przypomnijmy, Andrzej Duda został prezydentem w wieku 43 lat (obecnie ma 47). Najbliższe wybory prezydenckie odbędą się w 2020 roku. Jeśli kandydat PiS ponownie wygra, w chwili zakończenia drugiej kadencji będzie miał 53 lata.

Źródło: "Gość Niedzielny"

Zobacz też: #Newsroom. Kłótnia w studio między PiS i PO. Poszło o prawo do aborcji

ycipk-2yao69

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2yao69

ycipk-2yao69
ycipk-2yao69