Trwa ładowanie...

Tak Polacy oceniają pracę Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego? Nowy sondaż

Większość Polaków dobrze ocenia zarówno pracę prezydenta Andrzeja Dudy, jak i premiera Mateusza Morawieckiego - wynika z najnowszego sondażu Kantar. Prym w pozytywnej ocenie wiodą zdecydowanie - w jednym i drugim przypadku - wyborcy PiS.

Tak Polacy oceniają pracę Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego? Nowy sondażŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3etbcb
d3etbcb

Z sondażu Kantar wynika, że 48 proc. badanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy. Przeciwnego zdania jest 40 proc. respondentów. W porównaniu do wyników z sierpnia, odsetek osób zarówno zadowolonych, niezadowolonych jak i niezdecydowanych z prezydenta nie zmienił się. 12 proc. badanych nie potrafi jednoznacznie ocenić, czy prezydent Andrzej Duda dobrze wypełnia swoje obowiązki.

Andrzeja Dudę najlepiej oceniają wyborcy PiS (94 proc. ocen pozytywnych) oraz osoby o prawicowych poglądach politycznych (85 proc.). Najgorzej - osoby popierające Koalicję Obywatelską (80 proc. ocen negatywnych), Lewicę (75 proc.) oraz badani o centrolewicowych (70 proc.) i lewicowych (67 proc.) poglądach politycznych.

Z pracy prezydenta częściej zadowolone są też osoby z wykształceniem podstawowym, mieszkańcy wsi i regionu małopolskiego, wierzące i praktykujące oraz te, które raczej interesują się polityką. Najbardziej niezadowoleni są mieszkańcy regionu dolnośląskiego oraz miast od 20 do 100 tys. mieszkańców, pracujący oraz bardzo zainteresowani polityką.

Zobacz także: Marek Suski rozmawiał z Andrzejem Dudą. Zdradza szczegóły

Co z Mateuszem Morawieckim?

Częściej dobrze niż źle oceniany jest także premier Mateusz Morawiecki. 45 proc. Polaków jest zadowolonych z jego pracy; ocenę negatywną wystawia mu 41 proc. badanych. 14 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanego zdania w tej sprawie.

d3etbcb

W porównaniu do wyników z sierpnia, ocena premiera nieznacznie się poprawiła, odsetek ocen pozytywnych nie zmienił się, a o 2 punkty procentowe spadł odsetek osób niezadowolonych z jego pracy. Odsetek badanych niezdecydowanych w tej kwestii jest o 2 punkty proc. wyższy niż w sierpniu.

Premier Morawiecki otrzymuje najwięcej ocen pozytywnych od wyborców PiS (94 proc.) oraz osób o poglądach prawicowych (82 proc.). Najgorzej oceniają go osoby popierające KO (80 proc. negatywnych opinii) oraz Lewicę (76 proc.), a także badani o poglądach lewicowych (67 proc.) i centrolewicowych (70 proc.).

Największe zadowolenie z pracy premiera odnotowano wśród osób w wieku powyżej 60 lat, mieszkańców wsi, regionu małopolskiego i centralnego, emerytów i rencistów oraz osób wierzących i regularnie praktykujących. Gorsze oceny premierowi przyznają częściej mieszkańcy miast od 20 do 100 tysięcy mieszkańców oraz regionu dolnośląskiego i pomorskiego, robotnicy, prywatni przedsiębiorcy oraz Polacy na stanowiskach kierowniczych, osoby pracujące oraz bardzo interesujące się polityką.

d3etbcb

Sondaż Kantar został przeprowadzony w dniach 6-11 września 2019 r. metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI) na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.

Źródło: polskieradio24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3etbcb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etbcb
Więcej tematów