Trwa ładowanie...

Prestiżowy adres Ryszarda Petru. Nowa siedziba

Mogło się wydawać, że utrata subwencji budżetowej przez Nowoczesną wpędzi partię w kłopoty, także lokalowe. Tymczasem ugrupowanie Ryszarda Petru po opuszczeniu luksusowej siedziby przy ul. Mokotowskiej znalazło biuro w jeszcze bardziej atrakcyjnej lokalizacji w Warszawie.

Prestiżowy adres Ryszarda Petru. Nowa siedzibaŹródło: PAP
d45l4ru
d45l4ru

Nowy lokal dla Biura Krajowego partia otrzymała od Urzędu Dzielnicy Śródmieście - informuje "Fakt". To ponad 262 m kw. w budynku przy Nowym Świecie, jednej z najdroższych ulic w stolicy.

Według analityków z Cushman & Wakefield Nowy Świat to 40. wśród najdroższych ulic handlowych świata. Średni czynsz roczny określono na 1080 euro za metr. Jak zauważa gazeta, gdyby te stawki obowiązywały Nowoczesną, to co miesiąc za nowe biuro musiałaby płacić niemal 100 tys. zł.

Zobacz też: Wpadki i lapsusy Ryszarda Petru

Jednak partia Petru skorzysta z preferencyjnych stawek określonych w uchwale dzielnicy z kwietnia tego roku. To tylko 13,9 zł za m kw., co oznacza dla Nowoczesnej duże oszczędności.

Paulina Hennig-Kloska, rzecznika Nowoczesnej zapytana przez "Fakt" o okoliczności przeprowadzki, poprosiła o czas na odpowiedź

Źródło: fakt.pl

d45l4ru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45l4ru
Więcej tematów