Trwa ładowanie...
d258bj6

Premier Netanjahu chwali się mapą z podpisem Trumpa. "Ładnie"

USA oficjalnie uznało sporne Wzgórza Golan za część terytorium Izraela. Kolejne potwierdzenie tego faktu Benjamin Netanjahu zaprezentował podczas wystąpienia. Premier Izraela pochwalił się zaktualizowaną mapą z osobistym dopiskiem Donalda Trumpa.
Share
Benjamin Netanjahu wyjaśnił, że mapę osobiście opisał Donald Trump
Benjamin Netanjahu wyjaśnił, że mapę osobiście opisał Donald TrumpŹródło: Facebook.com
d258bj6

Przed Benjaminem Netanjahu trudny okres. Jego partii nie udało się utworzyć koalicji, by mogła rządzić samodzielnie. Prawdopodobnie kraj na jesieni czekają przedterminowe wybory.

Wygląda na to, że premier Izraela doskonale zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. I wyciąga swoje asy z rękawa. Podczas wieczornego wystąpienia w czwartek Netanjahu postanowił odwołać się do potęgi USA.

d258bj6

Premier Izraela pokazał mapę, którą otrzymał od przebywającego obecnie w Jerozolimie Jareda Kushnera, zięcia Donalda Trumpa. Wyjaśnił, że widać na niej granice kraju, w które wpisano również Wzgórza Golan. Obok znajdował się podpis Trumpa i osobiście dopisane słowo "nice" [ładnie] ze strzałką skierowaną ku spornym terenom.

W marcu Trump podpisał dekret, na mocy którego USA formalnie uznały suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan. Decyzja spotkała się z silną krytyką, m.in. ze strony Polski.

Zobacz także: Burza po wpisie Krystyny Jandy. Minister rządu PiS odpowiada aktorce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d258bj6

Podziel się opinią

Share
d258bj6
d258bj6
Więcej tematów