ycipk-4i04l7

Premier Netanjahu chwali się mapą z podpisem Trumpa. "Ładnie"

USA oficjalnie uznało sporne Wzgórza Golan za część terytorium Izraela. Kolejne potwierdzenie tego faktu Benjamin Netanjahu zaprezentował podczas wystąpienia. Premier Izraela pochwalił się zaktualizowaną mapą z osobistym dopiskiem Donalda Trumpa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Benjamin Netanjahu wyjaśnił, że mapę osobiście opisał Donald Trump
Benjamin Netanjahu wyjaśnił, że mapę osobiście opisał Donald Trump (Facebook.com)
ycipk-4i04l7

Przed Benjaminem Netanjahu trudny okres. Jego partii nie udało się utworzyć koalicji, by mogła rządzić samodzielnie. Prawdopodobnie kraj na jesieni czekają przedterminowe wybory.

Wygląda na to, że premier Izraela doskonale zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. I wyciąga swoje asy z rękawa. Podczas wieczornego wystąpienia w czwartek Netanjahu postanowił odwołać się do potęgi USA.

ycipk-4i04l7

Premier Izraela pokazał mapę, którą otrzymał od przebywającego obecnie w Jerozolimie Jareda Kushnera, zięcia Donalda Trumpa. Wyjaśnił, że widać na niej granice kraju, w które wpisano również Wzgórza Golan. Obok znajdował się podpis Trumpa i osobiście dopisane słowo "nice" [ładnie] ze strzałką skierowaną ku spornym terenom.

W marcu Trump podpisał dekret, na mocy którego USA formalnie uznały suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan. Decyzja spotkała się z silną krytyką, m.in. ze strony Polski.

Zobacz także: Burza po wpisie Krystyny Jandy. Minister rządu PiS odpowiada aktorce

ycipk-4i04l7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4i04l7

ycipk-4i04l7
ycipk-4i04l7