Trwa ładowanie...
d3sqyub

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. uchodźców. "Zaprzeczenie zasad wspólnoty"

Kornel Morawiecki wywołał burzę w PiS mówiąc o korytarzach humanitarnych dla uchodźców. Jego słowa skomentowała już partia PiS, teraz oświadczenie wydał premier. "Od samego początku sprzeciwiamy się koncepcji mechanizmu relokacji" - czytamy we wpisie na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanowisko rządu nie zmieniło się
Stanowisko rządu nie zmieniło się (Agencja Gazeta)
d3sqyub

Kornel Morawiecki zaskoczył polityków wywiadem dla "Rzeczpospolitej". Poseł powiedział, że rząd powinien uruchomić korytarze humanitarne dla uchodźców.

"Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas" - wyjaśnił.

d3sqyub

Słowa Kornela Morawieckiego odbiły się szerokim echem po Polsce, wkońcu PiS wydało oświadczenie w tej sprawie. Teraz głos zabrał Mateusz Morawiecki.

"Nasze zdanie w tej sprawie nie zmieniło się ani na jotę"

"Od samego początku sprzeciwiamy się koncepcji mechanizmu relokacji. Jednostronne narzucanie takiego rozwiązania na państwa członkowskie jest zaprzeczeniem zasad wspólnoty" - napisał premier na Twitterze.

Potem dodał, że "nasze zdanie w tej sprawie nie zmieniło się ani na jotę i nie ulegnie zmianie również po rekonstrukcji rządu".

"Nie pozwolimy na narzucanie nam złych propozycji, które nie pomagają rozwiązać problemu u jego źródła" - wyjaśnił.

d3sqyub

"Wypowiedzi polityków nienależących do PiS pozostają ich prywatnymi opiniami"

"Władze PiS oświadczają, że stanowisko partii rządzącej w sprawie przyjmowania uchodźców z Afryki oraz Bliskiego Wschodu jest niezmienne" - czytamy z kolei w oświadczeniu PiS.

W komunikacie podpisanym przez rzeczniczkę partii Beatę Mazurek zaznaczono, że "wypowiedzi polityków nienależących do PiS pozostają ich prywatnymi opiniami i w żadnym stopniu nie reprezentują stanowiska klubu i partii".

d3sqyub

Podziel się opinią

Share
d3sqyub
d3sqyub
Więcej tematów