ycipk-27z2vm
ycipk-27z2vm

Prawie połowa izraelskich Arabów nie wierzy w Holokaust

W Izraelu zaostrzają się rozbieżności między Żydami a ludnością arabską zamieszkującą na północy kraju. Według najnowszych badań, ponad 40% izraelskich arabów nie wierzy, że w Europie w czasie drugiej wojny światowej doszło do Holokaustu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-27z2vm

Badania przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu w Haifie, a ich wyniki wywołały burzliwa dyskusję. Są one tym bardziej zaskakujące, że region, w którym zostały przeprowadzone, to tereny zamieszkane przez ludność mieszaną.

Stosunki między mieszkańcami takich miast jak Haifa od lat układają się dość poprawnie, o czym świadczy między innymi organizowany każdego roku w grudniu popularny festiwal Trzech Wyznań. W czasie festiwalu obchodzone są wspólnie święta Ramadanu, Bożego Narodzenia i Hanuki.

Zdaniem komentatorów, kwestionowanie prawdziwości Holokaustu służy głównie do podważania legalności państwa izraelskiego, które powstało w dużym stopniu jako odpowiedź na to, co spotkało Żydów w Europie. Przewodniczący Knesetu Reuven Ryvlin uważa, ze tego rodzaju nastawienie może też być wynikiem dyskryminacji społeczności arabskiej w Izraelu.

ycipk-27z2vm
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-27z2vm

ycipk-27z2vm
ycipk-27z2vm