Qaqwqwrqw

Powstaną Ławki Niepodległości. Tak MON uczci 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Ławek Niepodległości będzie 143. Powstaną w parkach, bulwarach, na rynkach i w miejscach ważnych wydarzeń historycznych. Będą grać, świecić i ładować telefony. Wszystko to powstanie do końca roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Resort chce ławkami uczcić rocznicę odzyskania niepodległości
Resort chce ławkami uczcić rocznicę odzyskania niepodległości (WP.PL)
Qaqwqwrqw

Jak informuje MON na swojej stronie, komisja konkursowa przeanalizowała 262 oferty samorządów na najlepszą lokalizację i budowę ławek. "Dotacje na budowę wraz z gotowym projektem otrzyma 136 samorządów" – podaje resort.

Jak już zapowiadano w kwietniu, siedząc na Ławce Niepodległości będzie można odsłuchać Marsz Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego oraz inne nagrania.

Każda z ławek będzie miała też kody QR, pod którymi kryją się materiały historyczne. Zgodnie z projektem, mają ładowarki oraz Wi-Fi. A do tego będą miały podświetlenie LED.

Qaqwqwrqw

Resort chce w ten sposób "uczcić pamięć patriotów, dowódców i żołnierzy". Choć Ławek Niepodległości będzie 143, to trafią do 136 samorządów. A tam – jak można przeczytać na stronie MON - będą pamiątką dla przyszłych pokoleń.

Zobacz także: Michał Kamiński o Radiu Maryja. Mocne słowa

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku resort kierowany jeszcze przez Antoniego Macierewicza stawiał na kosztujące co najmniej 5 mln zł Kolumny Niepodległości. Ogłoszono konkurs, ale ministerstwo nie wyłoniło zwycięscy projektu artystyczno-architektonicznego. Teraz jedna ławka dla MON to maksymalnie koszt 30 tys. zł dotacji dla samorządu.

Qaqwqwrqw

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw