Trwa ładowanie...
d9du9pb
MON uczci 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Będą specjalne ławki

MON uczci 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Będą specjalne ławki

Już nie Kolumny Niepodległości, a ławki. MON chce postawić je w całej Polsce. "Ławka to świadek chwil historycznych, pozornie bezczynnych minut, radości ze spotkania, usiądź i odetchnij" – zachwala pomysł resort.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9du9pb

- Program zakłada powstanie, jeszcze w tym roku, ponad stu ławek, które będą miały charakter multimedialny. Będą bezpośrednie nawiązania do setnej rocznicy odzyskania niepodległości – cytuje ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka portal tvn24.pl.

MON chce, żeby siedząc na Ławkach Niepodległości można było odsłuchać patriotycznych pieśni czy też przemówień Józefa Piłsudskiego. Do tego będzie można naładować telefon oraz połączyć się z wi-fi.

d9du9pb

Na razie w resorcie czekają na projekty, bo konkurs na Ławkę Niepodległości trwa do 22 maja. Autor najlepszej pracy otrzyma 30 tys. zł. Później ławki mają stanąć w całej Polsce. MON samorządom do każdej z nich 80 proc. dofinansowania.

*Zobacz także: Anteny czy instalacje odgromowe? Sprawdzamy prawdomówność kurii *

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku resort kierowany przez Antoniego Macierewicza stawiał na kosztujące co najmniej 5 mln zł Kolumny Niepodległości. Ogłoszono konkurs, ale ministerstwo nie wyłoniło zwycięscy projektu artystyczno-architektonicznego. Teraz jedna ławka ma kosztować nie więcej niż 30 tys. zł.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d9du9pb

Podziel się opinią

Share
d9du9pb
d9du9pb
Więcej tematów