Trwa ładowanie...

Powrót do szkół. Najnowsze dane z przedszkoli i klas

Powrót do szkół klas I-III jest już za nami. Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło najnowsze dane dotyczące placówek. W trybie stacjonarnym pracuje 99,4 proc. pierwszych trzech klas szkół podstawowych. "W ostatnich dniach liczby (zakażeń - red.) są stabilniejsze, na niższym poziomie, niż zakładaliśmy" - przyznała rzeczniczka MEiN.
Share
Powrót do szkół. Ministerstwo Edukacji i Nauki: "szkoły były na to przygotowane"
Powrót do szkół. Ministerstwo Edukacji i Nauki: "szkoły były na to przygotowane"Źródło: East News, Fot: Piotr Molecki
d410meq

Rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska przekazała informacje dotyczące funkcjonowania szkół (klasy 1-3) i przedszkoli.

Z danych na 21 stycznia wynika, że w trybie stacjonarnym pracuje 14 353 szkół, czyli 99,4 proc. Tryb zdalny wdrożono w 14 szkołach, natomiast tryb hybrydowy - w 76 placówkach.

W trybie stacjonarnym funkcjonuje 15 158, czyli 99,1 proc. przedszkoli oraz innych jednostek zajmujących się opieką nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Tryb zdalny wdrożono w 47 placówkach, a tryb hybrydowy - w 95.

d410meq

Aleksander Kwaśniewski o Donaldzie Trumpie: politycznie będzie mu trudno

Powrót do szkół. Ministerstwo Edukacji i Nauki mówi o "szansie" dla maturzystów

"Jesteśmy w stałym kontakcie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministrem Zdrowia. Obserwujemy statystyki zakażeń. W ostatnich dniach te liczby są stabilniejsze, na niższym poziomie, niż zakładaliśmy. Jest zatem szansa na to, aby zacząć zastanawiać się nad powrotem maturzystów i ósmoklasistów do szkół" - skomentowała sytuację Ostrowska.

Jak zaznaczyła, jest jeszcze "oczywiście za wcześnie na takie deklaracje, ale chcielibyśmy, aby nastąpiło to jak najszybciej". I dodała, że resort edukacji otrzymuje "pozytywne sygnały" od rodziców najmłodszych dzieci. Kończący się tydzień "potwierdził, że szkoły były gotowe na przyjęcie uczniów" - podkreśliła rzeczniczka MEiN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d410meq

Podziel się opinią

Share
d410meq
d410meq
Więcej tematów