Trwa ładowanie...

Powrót do szkoły. Przemysław Czarnek o kolejnych uczniach

Do szkół wrócili uczniowie z klas 1-3. Kto będzie kolejny? Głos w tej sprawie zabrał minister edukacji Przemysław Czarnek. Odniósł się również do kwestii szczepionek dla nauczycieli.
Share
Powrót do szkoły. Przemysław Czarnek zabrał głos
Powrót do szkoły. Przemysław Czarnek zabrał głosŹródło: FORUM
d2885z8

Przemysław Czarnek był gościem na antenie RMF FM. Minister edukacji był pytany o, to kiedy zostaną zaszczepieni nauczyciele.

- Na razie informacje, które mamy, mówią o drugim kwartale - oświadczył minister Czarnek. - Walczymy cały czas o nauczycieli, chcemy, by zostali zaszczepieni jak najszybciej - dodał.

- Nie mogą mieć nauczyciele wiedzy, kiedy będą szczepieni, bo my tego nie wiemy. Wiedzą tyle, ile wiemy wszyscy - powiedział Czarnek. - Wszystko będzie zależeć od dostaw szczepionek, jest problem na poziomie UE - podkreślił polityk, obiecując, że informacje będą na bieżąco przekazywane nauczycielom.

d2885z8

Przypomnijmy: szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zapowiedział w środę, że będzie korekta rozporządzenia o kolejności szczepień. Etap pierwszy zostanie podzielony na trzy części. W części 1A zaszczepieni mają zostać seniorzy powyżej 60 lat, w części 1B – osoby z chorobami przewlekłymi (chorzy na nowotwory, osoby po przeszczepach, dializowane), a w części 1C – nauczyciele i przedstawiciele służb mundurowych.

Georgette Mosbacher nad wyraz mocno o Donaldzie Trumpie. Komentarz Rafała Trzaskowskiego

Powrót do szkoły. Kto następny?

Podczas rozmowy na antenie RMF FM pojawiła się również kwestia tego, czy uczniowie wrócą jeszcze w lutym do szkół. Polityk ocenił, że "jest taka szansa". Jak powiedział Czarnek, w pierwszej kolejności do placówek wróciliby ósmoklasiści i maturzyści.

d2885z8

- Obserwujemy, że liczba dziennych zakażeń jest na stabilnym poziomie i niższym, niż się podziewaliśmy. Jest szansa, że uczniowie wrócą w lutym do szkół. W perspektywie tygodnia do dwóch będziemy podejmować decyzję o powrocie w pierwszej kolejności ósmoklasistów i maturzystów być może w systemie hybrydowym - stwierdził Czarnek.

18 stycznia dzieci klas I-III szkół podstawowych wróciły do szkół. Na razie reszta uczniów uczestniczy w lekcjach zdalnie.

Jednocześnie minister Czarnek nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, ilu uczniów jest obecnie poza systemem edukacji. - Są to rzeczy incydentalne, a nie masowe - ocenił, zwracając uwagę, że pytanie należy kierować do nauczyciela, dlaczego uczeń nie uczestniczy w zajęciach.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2885z8

Podziel się opinią

Share
d2885z8
d2885z8
Więcej tematów