Trwa ładowanie...

Powrót do nauki stacjonarnej jeszcze w kwietniu? Czarnek podał warunek

Pandemia koronawirusa w Polsce nie odpuszcza. Nie brakuje jednak pytań o to, kiedy zaczną być znoszone obostrzenia, również w edukacji. Według ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka powrót do nauki stacjonarnej jest możliwy jeszcze w kwietniu, jeśli uda się spełnić jeden ważny warunek.

Share
Powrót do nauki stacjonarnej jeszcze w kwietniu? Czarnek podał warunek
Powrót do nauki stacjonarnej jeszcze w kwietniu? Czarnek podał warunekŹródło: PAP, Fot: Mateusz Marek
d49godi

Czarnek był gościem Radia Maryja i TV Trwam. W rozmowie zwrócił uwagę na obserwowany od kilku dni spadek liczby dziennych zakażeń. Według niego szpitale dysponują też coraz większą liczbą wolnych łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19, co - jak dodał - wynika również z liczby zgonów na koronawirusa.

Kiedy powrót do nauki w szkołach?

W jego ocenie ta tendencja spadkowa "wydaje się być trwała". - Jeśli ona się potwierdzi również w przyszłym tygodniu, a to będzie już 10 dni od świąt i wtedy będziemy mieli również obraz migracji świątecznych, spotkań świątecznych, to mamy ogromną szansę na to, żeby jeszcze w kwietniu wrócić do opieki stacjonarnej nad dziećmi w przedszkolach, żłobkach, ale również mamy ogromną szansę na powrót do nauki stacjonarnej w szkołach podstawowych. Mam nadzieję, że hybrydowo w całych szkołach podstawowych - powiedział Czarnek.

d49godi

Zaznaczył, że decyzja w tej sprawie będzie podejmowana na podstawie analizy danych z kolejnych dni. - Jest w dalszym ciągu szansa, duża szansa, abyśmy w kwietniu wrócili do nauki stacjonarnej - oświadczył minister.

Koronawirus. Niecodzienny konwój policji ze Śląska

Zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach zawieszone są do 18 kwietnia. Uczniowie klas I-III uczą się zdalnie od 22 marca. Z kolei klasy IV-VIII od 26 października.

Od 29 marca zawieszone jest też, pod pewnymi wyjątkami, stacjonarne funkcjonowanie publicznych i niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego, a także żłobków.

d49godi

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, że powrót dzieci do szkół "to priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń". Jak dodał, wyraża on nadzieję, że powrót dzieci do szkół nastąpi jeszcze w kwietniu, czym potwierdził wcześniejsze ustalenia Wirtualnej Polski, z których wynikało, że rząd w pierwszej kolejności będzie starał się na przywrócenie funkcjonowania żłobków, przedszkoli, a także najmłodszych klas szkół podstawowych.

 Przeczytaj także:

d49godi

Źródło: TV Trwam/PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d49godi

Podziel się opinią

Share
d49godi
d49godi
Więcej tematów