Trwa ładowanie...

Matury 2021 w dobie pandemii. Czego mogą się spodziewać uczniowie?

Tegoroczne matury ponownie odbędą się w środku szalejącej pandemii. Podpowiadamy, czy zbliżające się egzaminy mogą odbyć się zgodnie z obowiązującym harmonogramem.
Share
Matury 2021. Czego się spodziewać?
Matury 2021. Czego się spodziewać?Źródło: Andrzej Hulimka / Forum, Fot: RM, Andrzej Hulimka / Forum
dqjkpm5

"Egzaminy maturalne odbędą się w terminie; rozpoczną się 4 maja i będą trwały ponad 20 dni. Będą przeprowadzane wyłącznie w formie pisemnej" - przekazał wczoraj prezydent Andrzej Duda.

Duda poinformował jednocześnie, że premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali go, że sytuacja epidemiczna wygląda lepiej niż się spodziewali.

Czytaj:Matury zagrożone? Jasne stanowisko MEiN w tej sprawie

dqjkpm5

Szef resortu nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się z kolei w Polsat News na temat przyszłorocznych matur i egzaminów ósmoklasisty.

Już parę dni temu minister Przemysław Czarnek zapowiedział, że decyzję w tej sprawie ogłosi w nadchodzącym tygodniu: - Skłaniamy się do tego, żeby również matura w przyszłym roku była na innych warunkach niż w poprzednich latach.

Przypomnijmy, że również niedawno Wiceszef MEiN Dariusz Piontkowski w rozmowie z Radiem Zet odniósł się do pojawiających się plotek i obaw maturzystów o termin tegorocznych matur.

"Na razie nie widać powodów, dla których mielibyśmy zmieniać termin." - uspokajał wówczas.

dqjkpm5

Zapewnił również, że zachowując odpowiedni reżim sanitarny, jak w przypadku zeszłorocznych egzaminów ósmoklasisty czy próbnych matur, tegoroczne matury mogą również być bezpiecznie.

Wiceminister dodał również, że "dopóki uczniowie nie zajmą swoich miejsc w ławkach, nie będą w pewnej odległości, to nie powinni zdejmować masek i tak samo jest z nauczycielami. - Jeśli będą takie wskazania ekspertów, ten element może ulec zmianie, ale inne elementy się sprawdziły."

Regionalizacja obostrzeń. Sławomir Broniarz odpowiada, jak to wpłynie na uczniów i nauczycieli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqjkpm5

Podziel się opinią

Share
dqjkpm5
dqjkpm5
Więcej tematów