Trwa ładowanie...

Potrącił śmiertelnie kobietę na pasach w Pięczkowie i uciekł. Przed policją ukrywał się u znajomych

• 29 stycznia w Pięczkowie w powiecie średzkim doszło do potrącenia kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych • Poszkodowana zmarła w szpitalu • Kierowca zbiegł z miejsca wypadku i ukrywał się u znajomych • Mężczyzna został aresztowany i grozi mu 12 lat więzienia
Share
Potrącił śmiertelnie kobietę na pasach w Pięczkowie i uciekł. Przed policją ukrywał się u znajomych
Źródło: KPP w Środzie Wielkopolskiej
d3m2qxn

Do wypadku doszło w piątek, 29 stycznia w godzinach wieczornych w miejscowości Pięczkowo w powiecie średzkim. Przechodząca przez przejście dla pieszych 81-letnia kobieta została potrącona przez samochód osobowy marki Opel. Kierowca nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia. Ranną przewieziono do szpitala, gdzie jednak nie udało się jej uratować.

- Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy śmiertelnego potrącenia. Kilkugodzinne intensywne działania funkcjonariuszy, ustalanie i przesłuchanie świadków, wykonane oględziny miejsca zdarzenia i analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliły policjantom na wytypowanie osoby, która spowodowała tę tragedię – relacjonuje Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

Jak się okazało, 23-letni sprawca ukrywał u swoich znajomych na terenie gminy Miłosław. Na ich posesji ukrył też opla astrę, którym potrącił kobietę. W chwili, gdy go zatrzymano, miał w organizmie 0,22 promila alkoholu.

- Mężczyznę poddano dodatkowym badaniom krwi, by laboratoryjnie stwierdzić, w jakim był stanie w chwili zdarzenia – wyjaśnia Kwietniewska

W poniedziałek poinformowano, że sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 23-latka. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3m2qxn

Podziel się opinią

Share
d3m2qxn
d3m2qxn
Więcej tematów